Cibulka zneužil ČT. Prosil diváky o 50 tisíc podpisů. Moderátor jej okřikl

19.5.2012 6:22 odp.

Hostem sobotního pořadu České televize Politické spektrum byl kromě předsedy DSSS Tomáše Vandase a místopředsedy KANu Tomáše Domlátila také Petr Cibulka z Pravého bloku. Posledně jmenovaný využil svého pozvání k tomu, aby poprosil diváky o podpisy nutné k prezidentské kampani.

Cibulka zneužil ČT. Prosil diváky o 50 tisíc podpisů. Moderátor jej okřikl
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Petr Cibulka v pořadu Politické spektrum

Za téma pořadu byla protentokrát označena přímá demokracie. Všichni přítomní si notovali, že žijí v médiokracii, že je nutno nastavit jiná pravidla pro vstup do parlamentu a že je nutno odstranit současnou vládní garnituru.

Petr Cibulka uvedl, že by se rád ucházel o prezidentské křeslo v přímé volbě, ke kterému však potřebuje nashromáždit 50 tisíc podpisů (pokud nezíská podporu poslanců či senátorů). „Chci poprosit diváky, aby se za mě podepsali,“ požádal Cibulka. Moderátor pořadu ovšem raději skočil Cibulkovi do řeči, aby obrátil list. Také Cibulkův řečnický protivník Vandas chce kandidovat na prezidenta. Podle informací ParlamentníchListů.cz už má tři tisíce podpisů.

Cibulka také čtyřikrát během pořadu zopakoval, že zemi vládnou agenti KGB a GRU a že je nutno naučit se pracovat se siderickým kyvadlem, aby člověk takového agenta rozpoznal. Když svou mantru opakoval potřetí, moderátor se neudržel a okřikl ho, že už všichni vědí, co chce říct, a ať si s kyvadlem ušetří čas.

Než Johna,  raději nic

Podle Tomáše Vandase je nutné odstranit současnou vládní garnituru, a to bez rozdílu politické příslušnosti. Cibulka a Domlátil jen přitakali. Když se stočila řeč na médiokracii, napadlo moderátora, že by si strany přítomných pánů měly sehnat mediálně známé tváře, aby přilákaly voliče, proti čemuž se Vandas ohradil. „Než Johna, to raději nic," podotkl.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Pavel Kozdera

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

18:20 „Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

Někdejší elitní policista Robert Šlachta, který se proslavil především policejním zásahem na Úřadu v…