Cibulka zneužil ČT. Prosil diváky o 50 tisíc podpisů. Moderátor jej okřikl

19.05.2012 18:22

Hostem sobotního pořadu České televize Politické spektrum byl kromě předsedy DSSS Tomáše Vandase a místopředsedy KANu Tomáše Domlátila také Petr Cibulka z Pravého bloku. Posledně jmenovaný využil svého pozvání k tomu, aby poprosil diváky o podpisy nutné k prezidentské kampani.

Cibulka zneužil ČT. Prosil diváky o 50 tisíc podpisů. Moderátor jej okřikl
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Petr Cibulka v pořadu Politické spektrum
reklama

Za téma pořadu byla protentokrát označena přímá demokracie. Všichni přítomní si notovali, že žijí v médiokracii, že je nutno nastavit jiná pravidla pro vstup do parlamentu a že je nutno odstranit současnou vládní garnituru.

Petr Cibulka uvedl, že by se rád ucházel o prezidentské křeslo v přímé volbě, ke kterému však potřebuje nashromáždit 50 tisíc podpisů (pokud nezíská podporu poslanců či senátorů). „Chci poprosit diváky, aby se za mě podepsali,“ požádal Cibulka. Moderátor pořadu ovšem raději skočil Cibulkovi do řeči, aby obrátil list. Také Cibulkův řečnický protivník Vandas chce kandidovat na prezidenta. Podle informací ParlamentníchListů.cz už má tři tisíce podpisů.

Cibulka také čtyřikrát během pořadu zopakoval, že zemi vládnou agenti KGB a GRU a že je nutno naučit se pracovat se siderickým kyvadlem, aby člověk takového agenta rozpoznal. Když svou mantru opakoval potřetí, moderátor se neudržel a okřikl ho, že už všichni vědí, co chce říct, a ať si s kyvadlem ušetří čas.

Než Johna,  raději nic

Podle Tomáše Vandase je nutné odstranit současnou vládní garnituru, a to bez rozdílu politické příslušnosti. Cibulka a Domlátil jen přitakali. Když se stočila řeč na médiokracii, napadlo moderátora, že by si strany přítomných pánů měly sehnat mediálně známé tváře, aby přilákaly voliče, proti čemuž se Vandas ohradil. „Než Johna, to raději nic," podotkl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Pavel Kozdera
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nikdo si nevšiml: ODS se vypořádala s Pavlem Novotným. Tiše

11:11 Nikdo si nevšiml: ODS se vypořádala s Pavlem Novotným. Tiše

Do parlamentních voleb zbývá méně než rok. Strany už tvoří koalice i kandidátky. Včetně ODS. Její vý…