Cikánka! napsal o nevěstě prince Harryho ODSák. A má průšvih

21.05.2018 14:08

Princ Harry a Meghan Markleová, dnes již vévodkyně ze Sussexu, jsou svoji. Světová média jsou královské svatby jako největší události roku stále plná. Svérázným způsobem se ke královské svatbě vyjádřil jeden ze členů ODS – René Franěk. Použil slova o „cikánské svatbě“.

Cikánka! napsal o nevěstě prince Harryho ODSák. A má průšvih
Foto: Hans Štembera
Popisek: Britská vlajka
reklama

Velká Británie v sobotu zažila velkou slávu. Mladší syn princezny Diany – princ Harry – se oženil. Vzal si americkou herečku a aktivistku Meghan Markleovou. Jejich svatbu přímo ve Windsoru sledovaly tisíce lidí. Miliony lidí sledovaly pět metrů dlouhý závoj a krásné šaty nevěsty, na sociálních sítích rozebíraly nejen nevěstiny šaty, ale také kostým královny Alžběty II., či chování maličké princezny Charlotty – dcery následníka trůnu prince Williama a vévodkyně Kate z Cambridge. Malá princezna rozverně vyplazovala na hosty jazyk.

Ke sledované britské svatbě se vyjádřil i jeden z českých politiků – člen ODS René Franěk, který reagoval na poznámku, proč na svatbu nebyl pozván český prezident Miloš Zeman. „Když si následník bere Cikánku, co by tam dělal?“ napsal Franěk o víkendu na Facebooku. René Franěk řídí soukromou zoologickou zahradu ve středočeských Chlebech.

Anketa

Jak odhadujete výsledek referenda o vstupu do vlády, které se koná v ČSSD?

hlasovalo: 5296 lidí

Předseda ODS Fraňka za výrok pokáral a zdůraznil, že pokud se za svůj rasistický výrok neomluví, nemá v ODS co dělat. „Jeho názory nejsou v souladu s našimi hodnotami. Pokud se za své nechutné výroky neomluví, nemůže být nadále členem ODS,“ napsal Fiala serveru Lidovky.cz.

Franěk se k incidentu příliš nevyjadřuje. Na sociální síti Facebook jen vysvětlil, že se snažil poukazovat na multikulturní obohacení. „Já to myslel v kontextu následovníka multikulturního obohacení, které rezonuje ve veřejném prostoru,“ vysvětloval.

Sluší se dodat, že svatba prince Harryho nebyla pojata jako událost státního významu, protože se nejedná o následníka trůnu. Zahraniční státníci, ale ani britští politici nebyli mezi 600 stovkami hostů. Premiérka Theresa Mayová popřála mladému páru  vše nejlepší alespoň na sociální síti Twitter.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

15:58 Václav Vlk, signatář Charty: O Babišovi si můžete myslet, co chcete. Ale představte si, že by koronu měli řešit Fiala s Kalouskem...

Signatář Charty 77 Václav Vlk má za to, že řada lidí sice nemusí milovat Andreje Babiše (ANO), ale v…