Cikrt se bojí chodit k doktorovi. Zná české zdravotnictví

21.6.2010 10:01 dop.

Zdravotnictví poznal z mnoha stránek, ale nejvíce se bývalý mluvčí Cikrt zviditelnil coby pravá ruka ministra Julínka. V rozhovoru pro Vitalia.cz přiznal, že jít naslepo k nějakému doktorovi by se bál.

Cikrt se bojí chodit k doktorovi. Zná české zdravotnictví

Dva a půl roku úřadování ministra zdravotnictví Tomáše Julínka patřil k resortu neodmyslitelně i mluvčí Tomáš Cikrt. Ten nyní ve stejné funkci pracuje pro tři menší středočeské nemocnice. K lékařům se příliš nehrne, ani když ho něco bolí. „Protože znám dobře české zdravotnictví, poměrně se bojím jít k doktorovi," překvapuje jedenačtyřicetiletý Cikrt.

Podle něj je rizikem jít k doktorovi, kterého nezná. Pokud zná nějakého specialistu v daném oboru, tak jde k němu. „Máme řadu špičkových doktorů, ale to jsou takové ostrůvky a vy jste parašutista, který padá v mlze a nevíte, jestli dopadnete na ten ostrov, nebo do vody, kde vás sežerou žraloci. Jít naslepo k nějakému doktorovi bych se bál," svěřuje se bývalý Julínkův mluvčí.

Proti prasečí chřipce by se dal očkovat, kdyby se vrátila

Do ordinace k lékaři při méně zásadních nemocech rozhodně nespěchá a třeba chřipku si léčí zásadně sám. „Naposledy jsem s ní byl u lékaře tak před pěti lety. Jsem sice zastáncem lékařské medicíny, ale jakmile začnu cítit, že na mě něco leze, piji čaj s několika bylinkami, a to mi dokonale ochrání konečky dýchacích cest, kam by se jinak mohla dostat infekce," říká Cikrt a přiznává, že si přinejhorším vezme aspirin, který má antivirotické účinky, pokud se podá na začátku nemoci.

Uznává, že není dobrým příkladem coby pacient. Je příznivec očkování, ale sám ho zanedbává. Nenechal se očkovat proti prasečí chřipce, protože je přesvědčen, že mu nic nehrozilo. „Ale kdyby se ten vir vrátil a prasečí chřipka u nás měla horší průběh, vir se může přesmyknout, určitě bych se dal očkovat," tvrdí Cikrt.

Rath by se neměl vůbec objevovat na scéně

O vlně prasečí chřipky, která u nás byla, si myslí, že nebyla tak silná a důležité bylo očkovat zejména staré lidi a nemocné s kardiovaskulárními chorobami, cukrovkou a dalšími chronickými nemocemi, které mohla prasečí chřipka ohrozit na životě. „Když přišla, noviny tiskly každý den na titulní straně informace o nových mrtvých, i když jich bylo méně než úmrtí na běžnou chřipku. Nyní došlo k druhému extrému, kdy se píše, že prasečí chřipka byla nafouknutá bublina a lidi z WHO blbci. Mohlo se to ale zvrtnout i jinak," myslí si Cikrt.

Kromě mluvčího nemocnic se věnuje několikrát měsíčně i moderování televizního pořadu Interview, kam si pozval i sociální demokraty Michala Haška a Zdeňka Škromacha. Jejich stranického kolegu Davida Ratha, s nímž během působení na ministerstvu tolik válčil, mezi hosty určitě neuvítá. „Ne, to nikdy. Něco jiného je politický soupeř a něco jiného psychopat, který by se neměl vůbec objevovat na scéně. Nemíním přispívat k jeho zviditelňování, nehledě na to, že by do mého pořadu nepřišel, takže se vlastně bavíme o virtuální debatě," uzavírá Cikrt.

Související:

Cikrt respektuje Stránského. Program VV je ale podle něho "blbost"  

Šnajdr a Julínek se nemusí. Do funkce však svorně tlačí Juráskovou 

Foto: mz.cz

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jih

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

18:20 „Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

Někdejší elitní policista Robert Šlachta, který se proslavil především policejním zásahem na Úřadu v…