Čím dál více českých dětí uvažuje, že si změní pohlaví. Dokonce už i předškoláci

18.11.2017 12:45

V Česku výrazně vzrostl počet dětí, které zvažují změnu pohlaví. Upozorňuje na to server Lidovky.cz. Zmiňuje například příběh sedmnáctiletého youtubera Maxe, jenž se narodil jako děvče a nyní se chystá na hormonální terapii, jež mu pomůže ke změně pohlaví.

Čím dál více českých dětí uvažuje, že si změní pohlaví. Dokonce už i předškoláci
Foto: Vít Hassan
Popisek: Duhový průvod Prahou v rámci festivalu Prague Pride, který přibližuje život leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů

O tom, že jde o vzrůstající trend, kdy se děti a mladiství obracejí kvůli změně pohlaví na odborníky, hovoří i sexuoložka Hana Fifková, jež se terapiemi poruch sexuální identity zabývá. Podle jejích slov u ní letos hledala pomoc zhruba stovka nezletilých. 

Původní text ZDE.

Dokonce k ní docházejí i děti v předškolním a mladším školním věku, letos se počet takovýchto dětí u ní v ordinaci pohybuje kolem třiceti. „Mladiství klienti a klientky přicházejí v počtu mnoha desítek,“ sdělila Fifková s tím, že nejmladším dětem je kolem šesti až sedmi let. Důležitý podle sexuoložky je především přechod do jiné společenské role, kdy dotyčný požádá své okolí, aby respektovalo jeho skutečnou identitu. To považuje dokonce pro mnohé za důležitější než operativní změnu pohlaví.

V Praze by se dokonce měla jednou měsíčně scházet podpůrná skupina pro transděti ve věku od 6 do 12 let. První setkání transdětí a jejich rodin v Česku uspořádala organizace Trans*parent bojující za práva transsexuální menšiny letos v říjnu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“

12:56 Co všechno udělají z člověka dolary! Tomáš Kňourek má jasno, proč Kalenský vyrukoval s novým radikálním opatřením proti „dezinformačním webům“

Expert na ruské dezinformace a propagandu Jakub Kalenský, jenž nedávno na půdě Kongresu USA prohlási…