Čína odmítla hrubé zasahování do vnitřních záležitostí. Facka letí Petříčkovi

17.11.2020 12:01

16. listopadu vydalo Ministerstvo zahraničních věcí prohlášení týkající se Hongkongu, ve kterém obvinilo Čínu z uzákonění Rozhodnutí o kvalifikaci členů Legislativní rady zvláštní administrativní oblasti Hongkongu a odnětí mandátů čtyř členů Legislativní rady. Čínská strana nyní vyjádřila nespokojenost a rozhodný nesouhlas „s takovým hrubým zasahováním do vnitřních záležitostí čínského Hongkongu a vnitřních záležitostí Číny celkově." Reakci mají ParlamentníListy.cz k dispozici.

Čína odmítla hrubé zasahování do vnitřních záležitostí. Facka letí Petříčkovi
Foto: Pixabay
Popisek: Čína
reklama

Anketa

Chcete, aby Pavel Novotný byl na kandidátce ODS pro volby do Poslanecké sněmovny?

14%
86%
hlasovalo: 13555 lidí
Stálý výbor Všečínského shromáždění lidových zástupců přijal podle prohlášení čínské strany příslušné rozhodnutí v souladu s Ústavou ČLR, Základním zákonem Hongkongu a Zákonem o národní bezpečnosti pro Hongkong. Jedná se prý o nevyhnutelný krok za účelem udržení a zdokonalení systému „jedné země, dvou systémů“, uplatnění Základního zákona Hongkongu, Zákona o národní bezpečnosti pro Hongkong a dalších příslušných ustanovení.

Hongkong je zvláštní administrativní oblastí Číny. Otázka kvalifikace členů Legislativní rady zvláštní administrativní oblasti Hongkongu patří dlouhodobě mezi vnitřní záležitosti Číny a žádné vnější síly podle prohlášení Číny nemají právo do ní zasahovat.

Čína taky naléhavě žádá českou stranu, aby dodržovala základní normy mezinárodního práva a mezinárodních vztahů, respektovala zásady právního státu, vymýtila dvojí standardy a aby nijak nezasahovala do vnitřních záležitostí Číny včetně záležitosti týkající se Hongkongu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

20:12 Kalousek složil mandát a odešel do ČT. A tam... přišla velká omluva. A to nebylo vše

Miroslav Kalousek (TOP 09) po dvaadvaceti letech složil poslanecký mandát. Ve Sněmovně chce dát pros…