Církevní restituce jsou jako bitva na Bílé Hoře, myslí si ČSSD

13.11.2012 14:17 | Zprávy
autor: joh

Předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka ostře zkritizoval prohlasování církevních restitucí. Podle něj církve ztratily svou morální autoritu a vláda poslední zbytky své legitimity.

Církevní restituce jsou jako bitva na Bílé Hoře, myslí si ČSSD
Foto: ČSSD
Popisek: ČSSD zahájila předvolební kampaň pro krajské a senátní volby 2012 jízdou vlakem

Církevní restituce byly schváleny na přelomu 7. a 8. listopadu, v den výročí Velké říjnové revoluce a také bitvy na Bílé Hoře. „To hlasování připomnělo bitvu na Bílé hoře,“ prohlásil Sobotka. Podle něj si občané uvědomí, že se zvedly daně a vyšší DPH poškodilo chudší rodiny, aby se peníze přesunuly církvím a soukromým penzijním fondům.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Financování veřejnoprávních médií

Tvrdíte, že když bude financování veřejnoprávních médií z rozpočtu, bude dobrovolné. Jak jako? Jak se lidi budou moc rozhodnout, zda jejich peníze z rozpočtu mají jít na jejich financování? A kdo bude určovat tu kvalitu, o které se zmiňujete, a za níž máme platit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Parta vyvolených z Kavčích hor? Demagogie v rozhovoru s Klempířem

20:33 Parta vyvolených z Kavčích hor? Demagogie v rozhovoru s Klempířem

Místopředseda Trikolory a pamětník českých médií Petr Štěpánek zhodnotil rozhovor veřejnoprávní tele…