Čistky na ŘSD i zdravotnictví. U Moravce vystoupí ministr Žák i exministr Julínek

26.01.2014 6:06

V nedělních Otázkách Václava Moravce vystoupí končící ministr dopravy Zdeněk Žák a rozebere své úspěchy i těžkosti, které zůstanou jeho nástupci. Dojde i na čistky v Ředitelství silnic a dálnic. Ve druhé části pořadu spolu budou debatovat o financování zdravotnictví senátorka Alena Dernerová (Severočeši.cz) s exministrem zdravotnictví Tomášem Julínkem (ODS) a pravděpodobným budoucím šéfem tohoto resortu Svatoplukem Němečkem (ČSSD).

Čistky na ŘSD i zdravotnictví. U Moravce vystoupí ministr Žák i exministr Julínek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Moravec ve svém diskuzním pořadu

Když Zdeňka Žáka jmenoval prezident Miloš Zeman ministrem dopravy, nešetřil tento muž ostrými výroky na téma, co všechno je třeba zařídit v resortu, který byl prý v rozvalu. Na prvním místě měla být rekonstrukce D1. V praxi však Žák spustil bezmála personální zemětřesení v řadě organizací, které mu jako ministrovi dopravy podléhají. Splnilo to účel? I o tom promluví ministr v demisi. Dojde i na registr vozidel či na spuštění tendru a provozovatele mýtného systému.

Hosty druhé části pořadu budou exministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS), který zavedl poplatky ve zdravotnictví, a pravděpodobný budoucí ministr Svatopluk Němeček (ČSSD), který se drtivou většinu poplatků chystá zrušit. Jak to tedy bude s financováním zdravotnictví dál? A sáhne předpokládaný příští ministr k podobným personálním čistkám jako první host pořadu Žák? Do debaty o problémech ve zdravotnictví se zapojí také senátorka Alena Dernerová (Severočeši.cz).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vycházet s Ruskem je dobrá věc! Může nám pomoct, udeřil Donald J. Trump. Gratuloval Putinovi, i když poradci psali VELKÝMI PÍSMENY: „NEGRATULUJTE!“

9:04 Vycházet s Ruskem je dobrá věc! Může nám pomoct, udeřil Donald J. Trump. Gratuloval Putinovi, i když poradci psali VELKÝMI PÍSMENY: „NEGRATULUJTE!“

Vítězství Vladimira Putina v ruských prezidentských volbách přijala většina západních vůdců chladně.…