Cizí státy dlužily Česku ke konci loňska přes 20 miliard

15.04.2019 6:02 | Zprávy

Česká republika měla ke konci loňského roku u ostatních zemí pohledávky za 20,5 miliardy korun, o rok dříve to bylo 29,6 miliardy korun, napsala ČTK.

Cizí státy dlužily Česku ke konci loňska přes 20 miliard
Foto: Archiv zadavatele
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Vyplývá to ze zprávy Ministerstva financí o stavu a vývoji zahraničních pohledávek ČR, kterou ve středu dostane vláda pro informaci. Za poklesem dluhu je například přecenění dluhů nebo jejich vyřazení.

„Tam, kde nechybí ochota druhé strany, intenzivně jednáme. V ostatních případech se snažíme jednání navázat. Obecně vymáhání nejčastěji komplikuje skutečnost, že země, které nám dluží, buď jednání odmítají, nebo se odvolávají na nedostatek finančních prostředků,“ uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

To jako vážně?

Myslíte, že o tom, kdo by měl být premiér má rozhodovat nějaký posudek? A co volby a lidi? Berete jejich rozhodnutí vůbec vážně? Jestli politik může kandidovat, proč by nemohl být pak ministr, premiér nebo třeba prezident? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„To není demokracie!“ Ženy ze Stačilo obvinily Fialovu vládu

14:50 „To není demokracie!“ Ženy ze Stačilo obvinily Fialovu vládu

Tři ženy pronesly silnými hlasy ještě silnější obvinění. Jana Bobošíková, Soňa Marková a Petra Rédov…