Čižinský je terčem kritiky. Kvůli Šlechtově restauraci

30.08.2019 21:43

Starosta Prahy 7 a předseda hnutí Praha sobě Jan Čižinský má problém. Důvodem je Šlechtova restaurace, pro niž Praha vybrala provozovatele v uzavřeném výběrovém řízení. Píše o tom server Novinky.cz.

Čižinský je terčem kritiky. Kvůli Šlechtově restauraci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Čižinský

Vítězem výběrového řízení na provozovatele restaurace je společnost Vinohradský pivovar, kde má podíl kandidát za Prahu sobě Matěj Turek. A to je právě trnem v oku kritiků. Jak píše server Novinky.cz, Praha totiž dosud nezveřejnila ani podmínky tohoto řízení.  

Čižinský firmu brání stejně jako ředitel Vlastimil Ježek, který výběrové řízení vedl za městskou společnost Obecní dům. Podle jeho slov byl hledán nejefektivnější způsob, jak vybrat nejlepšího provozovatele. „Šlechtova restaurace není žádný superkšeft, jak si někdo myslí,“ podotkl.

Ježek se pak brání, že by jméno Turka hrálo nějakou roli. On sám prý o tom, že je mezi jednateli, nevěděl. Primátor Zdeněk Hřib se nyní v souvislosti s výběrovým řízením nechal slyšet, že bude chtít celou věc řešit na koaličním jednání.

Turek Novinkám.cz řekl, že by mělo dojít ke zveřejnění podmínek výběrového řízení. Zároveň uvedl, že není členem hnutí Praha sobě, a tak necítí žádný střet zájmů. Navíc je v pivovaru jen menšinovým podílníkem.

„Pokud je to v pořádku, tak by mělo být zadávací řízení veřejně dostupné, ať už na stránkách magistrátu, nebo Obecního domu, ale tam jsem to nenašel,“ dodal pak Novinkám pražský zastupitel ODS Tomáš Bartovský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na toto jste čekali: Erik Best rozsekl věc s šéfem KDU-ČSL

9:54 Na toto jste čekali: Erik Best rozsekl věc s šéfem KDU-ČSL

Nevkusná reakce novináře Erika Besta na rezignaci Marka Výborného na post předsedy KDU-ČSL vyvolala …