Clintonovi a Donald Trump se modlí, Donald Tusk je s Francouzi i s úřady. A Anne Applebaumová to říkala už dávno... Co létá světovými sítěmi po útocích na Paříž

14.11.2015 0:48

Podle všeho minimálně šedesát lidí zemřelo během pátečního večera v Paříži, která čelila sérii několika teroristických útoků. Střelba, výbuch, zajetí rukojmích v koncertní síni, dokonce útok na zaplněný fotbalový stadion- tomu všemu muselo francouzské hlavní město čelit. Světoví politici díky možnostem sociálních sítí reagovali na události v Paříži v řádu minut.

Clintonovi a Donald Trump se modlí, Donald Tusk je s Francouzi i s úřady. A Anne Applebaumová to říkala už dávno... Co létá světovými sítěmi po útocích na Paříž
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Předvánoční Eiffelovka
reklama

Předseda Evropské komise Jeane Claude Juncker napsal na svém Twitteru: Jsem hluboce šokován událostmi v Paříži. Stojíme plně a solidárně za francouzským lidem." Na Twitteru „europrezidenta“ Donalda Tuska se objevilo: „Prezident EU Donald Tusk sleduje s hrůzou události v Paříži. Vyjadřuje soucit Francouzům a tamním úřadům“.

Šéf NATO Jens Stoltenberg napsal: Jsem opravdu hluboce šokován strašnými útoky v Paříži. Stojíme společně s francouzským lidem. Terorismus demokracii nikdy neporazí.

Anne Applebaumová, americká novinářka a manželka bývalého polského ministra zahraničí Radoslawa Sikorského, napsala: „Už před útoky na Paříž jsem napsala: Evropa musí obnovit smysl svých občanů pro bezpečnost- nebo padne. A teď se ukázalo, jaká je to pravda.

Bývalý americký prezident Bill Clinton napsal: „Mé myšlenky a modlitby jsou dnes se všemi lidmi v Paříži. Podobně se vyjádřila i jeho manželka Hillary: "Zprávy z Paříže jsou děsivé. Modlím se za toto město a za všechny rodiny obětí". A modlí se i Donald Trump, favorit příštích prezidentských voleb: "Snad bůh bude s vámi se všemi," dodal.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Gott pozval Havla domů... Dusné svědectví. A mnohem více

12:00 Karel Gott pozval Havla domů... Dusné svědectví. A mnohem více

Od smrti Karla Gotta právě dnes uplynul jeden rok. Při té příležitosti se na světlo světa dostala no…