Člověk v tísni poučí studenty o ruské propagandě. Pomohou: Jan Urban, Josef Pazderka...

31.12.2015 11:52

Organizace Člověk v tísni připravila pro učitele sadu k mediálnímu vzdělávání, jak odhalit současnou ruskou propagandu, která míří i do České republiky.

Člověk v tísni poučí studenty o ruské propagandě. Pomohou: Jan Urban, Josef Pazderka...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Ruska

Jednotlivé lekce hledají odpovědi na otázky, co je jejím cílem, jaké používá nástroje a jak ji odhalit. Sada je prakticky využitelná a dostupná on-line, učitelům pomůže při výuce mediální gramotnosti. Informaci o sadě přináší server organizace.

„Posilování mediální gramotnosti mladých lidí se věnujeme řadu let. Kvůli masivní ruské propagandě, které jsme vystaveni i my v České republice, jsme se rozhodli naše stávající tematické okruhy mediálního vzdělávání rozšířit právě o současnou propagandu řízenou z Kremlu,“ vysvětluje ředitel vzdělávacího programu Jeden svět na školách Karel Strachota.

Vzdělávací sada je pro pedagogy dostupná on-line na portálu jsns.cz. Obsahuje celkem pět lekcí. Kromě videa jsou v každé lekci připravené výukové aktivity a informační materiály ve formě otázek a odpovědí, rejstříku pojmů, tipů či ukázek propagandistických „lahůdek“. 

Podle Strachoty jsou lekce určeny především pro středoškolské pedagogy. 

Na přípravě sady se kromě Strachoty podílela také Ludmila Součková z festivalu Jeden svět a další odborníci z řad médií - Ondřej Soukup, zahraniční zpravodaj České televize Josef Pazderka, Ondřej Kundra z týdeníku Respekt, disident Jan Urban či Jaroslav Valúch.

Celá zpráva ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vaše generace vnímá demonstrace jako samozřejmost... Schillerová nadzvedla ze židle Tvarůžkovou z ČT. Ta začala soptit

22:04 Vaše generace vnímá demonstrace jako samozřejmost... Schillerová nadzvedla ze židle Tvarůžkovou z ČT. Ta začala soptit

V době před hlasováním o nedůvěře vládě se ministři ČSSD rozhodli zatím zdržet podpory návrhu státní…