Co dělá Dan Landa v Afghánistánu? Je to prý takto

21.12.2015 8:35

Nedokážu si představit, že nějaký pan Landa jen tak na afghánském úřadě vyřeší palčivou bezpečnostní bolístku, říká v rozhovoru se serverem Lidovky.cz odborník na extremismus Jan Kraus o údajné misi zpěváka Daniela Landy v Afghánistánu.

Co dělá Dan Landa v Afghánistánu? Je to prý takto
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zpěvák, skladatel a automobilový závodník Daniel Landa

„...v Evropě se nacházejí lidé s dokonalými afghánskými pasy, a nejsou to Afghánci. Většina z těchto lidí nemusí mít vůbec dobré úmysly. Velmi slušně řečeno,“ napsal Landa o své cestě do Afghánistánu. „Jednám o možnosti tyto šmejdy ověřovat přímo v Afghánistánu, tedy o možnosti jejich odhalení u nás i jinde. Stačí? To je tak desetina toho, co tu dělám, o čem tu jednám a co zatím říkat nechci nebo nemůžu,“ napsal Landa na svém facebookovém profilu a zdůraznil, že kvůli svým aktivitám v Afghánistánu může být v hledáčku islámských teroristů.

Celý text je ZDE

„Nedokážu si představit, že by nějaký pan Landa, z nějaké nezajímavé a malé země uprostřed Evropy jen tak napochodoval na takovýto afghánský úřad s tím, že tam vyřeší palčivou bezpečnostní bolístku celého starého kontinentu. Věřím tomu, že se tam Daniel Landa s někým schází na čaji a že ten někdo mu určitě obsáhle popisuje důležitost své pozice a ohromný vliv, jakým disponuje,“ řekl serveru Kraus s tím, že Daniel Landa si skutečně myslí, že v Afghánistánu podniká nějaké tajné a veledůležité poslání.

Není tak složité sejít se s „ministrem pro vesmír“

„Nicméně každý, kdo se kdy setkal s tímto světem, tak ví, že sejít se na čaj s ‚ministrem pro vesmír‘ není až tak složité, protože tím může být v Afghánistánu každý druhý. Místní lidé dokážou velice přesvědčivě slíbit naprosto cokoli a věrohodně hrát roli důležitých decision-makerů (rozhodujících osob), byznysmenů nebo náboženské autority,“ vysvětlil expert.

Jak dodal, současná bezpečnostní situace v Afghánistánu je na velice špatné úrovni i ve srovnání s roky předcházejícími. „Pobyt soukromých osob v tomto prostředí je velice riskantní a nejde přitom pouze o zdraví a život pana Landy. Je to v podstatě silný hazard s dalšími českými občany – státními zaměstnanci –, kteří by se museli například v případě únosu Daniela Landy tímto problémem zabývat a řešit jej, nehledě na peníze daňových poplatníků, protože jakákoli snaha jej dostat zpět od únosců by byla bezesporu velice nákladná,“ dodal odborník na extremismus Jan Kraus.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaroslav Bašta doufá: Přijde krize, my ji přežijeme a svět bude bezpečnější. EU a NATO budou jen špatnou vzpomínkou

7:45 Jaroslav Bašta doufá: Přijde krize, my ji přežijeme a svět bude bezpečnější. EU a NATO budou jen špatnou vzpomínkou

Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se rozhodl lidem odcitovat slova amerického m…