Co může podrazit nohy Lence Bradáčové?

31.07.2012 10:07

Lenka Bradáčová přichází na vrchní státní zastupitelství s mnoha nadějemi. Ale není první, na koho jsou kladena taková očekávání. I jí se bohužel může stát, že bude odcházet totálně zdiskreditovaná.

Co může podrazit nohy Lence Bradáčové?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Pavel Blažek jmenoval Lenku Bradáčovou vrchní státní zásupkyní v Praze

Redaktor Lidových novin Tomáš Němeček připomíná, že podobně nadějnou státní zástupkyni jsme tu už měli. A byť to dnes zní neuvěřitelně, byla to Renata Vesecká. Němeček si však myslí, že osud zahořklé a nikým nepochopené Antigony, který potkal Veseckou, snad Bradáčové nehrozí.

Bradáčová je prý novináři občas popisovaná jako Jana z Arku, přitom popis pevně věřící ženy, ochotné vyrazit na Orleáns, prý seděl spíše na Renatu Veseckou. Bradáčovou charakterizuje spíše střízlivost, ochota debatovat a sebeironický nadhled.

Samozřejmě, že šéfovské křeslo může změnit každého, tak pokud jde o Bradáčovou, tak ta už v Ústí prokázala některé předpoklady dobrého šéfa. Na druhou stranu je však pravda, že vstupuje do prostředí, kde je očekávána s obavami. Především díky svým pochybnostem o samotné existenci vrchních státních zastupitelství, která by nejraději zrušila.

Je klidně možné, že akční šéfky, zvyklé své podřízené prohánět, budou mít návladní uvyklí na klid a mír, za chvíli plné zuby. Pak uslyšíme jejich skřípění. Úplně jiná rizika však na Bradáčovou čekají ve zcela specifickém vesmíru politiky, kde se dumá, s kým se Bradáčová zná a jaké má zadání.

Bradáčová sama je proti politickým tlakům institucionálně jakž takž chráněna. Ale takovou pojistku nemá její nadřízený Pavel Zeman. A právě jeho výměna představuje pro novopečenou vrchní státní zástupkyni největší riziko. 


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zachránit svět před komunisty, marxisty a fašisty“. Trump na dálku rozpálil Orbánovu konferenci

16:34 „Zachránit svět před komunisty, marxisty a fašisty“. Trump na dálku rozpálil Orbánovu konferenci

V Budapešti od čtvrtka již potřetí probíhá maďarská verze Konference konzervativní politické akce (C…