Co řeknu, je špatně. Co chcete, rozzlobil se Babiš na dotěrného novináře

30.11.2013 9:40 | Zprávy
autor: mp

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš hodnotí českou realitu velmi ostrými slovy. Novinářů se mimo jiné ptá, co od něj vlastně chtějí slyšet, protože cokoli řekne, je podle nich špatně. Poukazuje také na to, že on nemusí mít čisté lustrační osvědčení, ale ti, kteří ho mají, rozkradli v Česku miliardy. On je dnes popotahován kvůli nějakému seznamu, který tu prý po léta upravovala ODS.

Co řeknu, je špatně. Co chcete, rozzlobil se Babiš na dotěrného novináře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

„Zajímá mě exekutiva, chci se podílet na řízení státu jinak, než je dosud zvykem. Chci, aby se stát přestal rozkrádat, aby byl řízen racionálně a aby byly peníze na další věci jako důchody. A chci ho také řídit transparentně tak, aby naši voliči a občané věděli, jaký je skutečný stav, protože tu žijeme v jedné velké lži,“ prohlašuje miliardář.

Ptáte se mě pořád na to samé

Dosud nemá jasno v tom, zda chce být ministrem financí, vicepremiérem pro ekonomiku, nebo zda chce vůbec sedět ve vládě. Prý to pro něj není tak důležité. Pokud nebude ve vládě, mohou být předčasné volby a ANO se v nich možná stane vítězem. Nebo může vést rozpočtový výbor sněmovny. Na pozici ministra financí by pak mohl usednout nějaký nestranický odborník nominovaný za ANO. Práci ve sněmovně ale považuje za zdlouhavou, protože se tam jen řeční.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…