Co se stane, když budete na konvoj USA házet rajčata? Úvahy serveru nejsledovanější TV vzbudily vlnu vzteku

18.03.2015 9:04

Průjezd amerického vojenského konvoje přes území České republiky, který se uskuteční na přelomu března a dubna, jitří v české společnosti emoce. Možná i proto se na internetu setkal s tak velkým ohlasem článek serveru TV Nova popisující, co se údajně stane lidem, kteří by na americké vojáky zaútočili. Na článek se následně začali odvolávat blogeři a aktivisté, kteří si průjezd americké kolony přes území ČR nepřejí. Jejich výstupy byly značně rozhořčené.

Co se stane, když budete na konvoj USA házet rajčata? Úvahy serveru nejsledovanější TV vzbudily vlnu vzteku
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Pochodující jednotka

Konvoj čítající 118 vozidel americké armády a 516 vojáků pojede ze cvičení v pobaltských státech Estonsku, Litvě, Lotyšsku a Polsku konajícího se v rámci operace Atlantic Resolve (Atlantické odhodlání), jehož cílem je demonstrovat podporu spojeneckým zemím častějším zapojováním americké armády do manévrů NATO v Evropě tváří v tvář krizi na Ukrajině a vypjatým vztahům s Ruskem. Českou republikou konvoj projede mezi 29. březnem a 1. dubnem ve třech trasách. A nakonec skončí na německé základně v bavorském Vilsecku, který leží 65 kilometrů od českých hranic.

V české společnosti vyvolala několikadenní přítomnost americké vojenské techniky a personálu rozsáhlou debatu, ve které zaznívají hlasy pro i proti průjezdu americké vojenské kolony přes naše území. Odpůrcům, kteří hodlají vyjádřit svůj postoj explicitní formou, poskytuje internetový server tn.cz patřící nejsledovanější české TV – televizi Nova – výčet možných reakcí českého právního systému tak, jak je odhadli jeho redaktoři.

Házení vajíček či rajčat na americkou vojenskou kolonu by dle serveru tn.cz mohlo být posuzováno buď jako výtržnictví nebo poškozování cizí věci. Za výtržnictví prý hrozí až dva roky nepodmíněně, v případě opakování až tři roky a za poškozování cizí věci by dotyčnému údajně hrozil trest odnětí svobody v řádu šesti měsíců až tří let. V případě závažnější potyčky, kdyby došlo třeba i ke zranění amerického vojáka, by útočník dle serveru mohl dostat až desetiletý trest.  

Celý článek k přečtení ZDE

Ptejte se svých politiků na přejezd konvoje USA:

Tomáš Zdechovský

  • KDU-ČSL
  • Místopředseda KDU-ČSL
  • europoslanec

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hrají si s Babišem, tohle není normální. Čunek se rozjel – má zásadní podezření

19:40 Hrají si s Babišem, tohle není normální. Čunek se rozjel – má zásadní podezření

Moderátor Luboš Xaver Veselý tentokrát v internetové televizi XTV přivítal senátora Jiřího Čunka (KD…