Co se to děje kolem Zemana? V Lánech se prý podivně prodávalo kamení

25.10.2018 9:17

O tom, jak stíhaný šéf z Lán prodal na 30 tisíc tun kamene, píše dnešní MF Dnes. Z prezidentské obory se tak podle deníku stal doslova kamenolom.

Co se to děje kolem Zemana? V Lánech se prý podivně prodávalo kamení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled do zahrady zámku v Lánech
reklama

Za prodejem 17 tisíc kubíků kamene vytěžených v Lánech stojí podle všeho ředitel Lesní správy Lány Michal Bálek. Celkem jde o dva a půl tisíce plně naložených tater, píše MF Dnes. A komu, že je měl Bálek prodat? Firmě, jež již byla stejně jako on obviněna z manipulace jiné zakázky v sídle prezidenta. 

Bálek totiž kámen prodával výhodně. Společnost za 30 tisíc tun zaplatila ani ne dva miliony korun. A jak se ukazuje, zřejmě šlo o „něco za něco“. Společnost totiž v minulosti mimo jiné sponzorovala basketablový klub, kterému Bálek šéfoval. S jídlem však zřejmě rostla chuť, a tak dokonce byl tlak na to, aby byl ve starém lánském lese povolen téměř pětihektarový lom.

Kde pak Bálek oněch 30 tisíc tun kamene vytěžil, není jasné. Ani kancléř Vratislav Mynář, ani sám Bálek novinářům odpovědět nechtěli. 

Bálek navíc smlouvu ohledně prodeje kamení podepsal až poté, co byl obviněn z manipulace stamilionové zakázky na zpevnění břehů lánské vodní nádrže. Kancléř jej však nechal ve funkci. A Bálek smlouvu podepsal s dalším stíhaným, se zástupcem firmy Energie stavební a báňská. „Ve smlouvě se mimo jiné naznačuje, že Energie využije kámen při budování druhé etapy zakázky, za kterou je stíhaný on i Balák,“ dodává MF Dnes.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Akce, jedem! Kalousek před kamerou ČT vykoupal Schillerovou

16:40 Akce, jedem! Kalousek před kamerou ČT vykoupal Schillerovou

Vláda Andreje Babiše (ANO) si od zavedení digitální daně slibovala další zdroj příjmů na financování…