Co si představíte, když se řekne ODS? Odpovědi z průzkumu raději nečíst

20.10.2013 14:53

Vypadá to, že politické skandály, se kterými se pravice potýkala několik dlouhých měsíců, si začínají vybírat svou daň. Před nadcházejícími volbami mají totiž podle průzkumu zveřejněném v pořadu Partie na stanici Prima Family lidé s pravicí spojené hlavně negativní pojmy.

Co si představíte, když se řekne ODS? Odpovědi z průzkumu raději nečíst
Foto: Daniela Černá
Popisek: Vedení sociální demokracie
reklama

Anketa se ptala lidí na pojmy, které je při vyslovení dvou nejvýraznějších stran napadnou. Kromě ODS se anketa dotazovala na sociální demokracii, která ovšem dopadla o mnoho lépe. Občanští demokraté v lidech totiž většinou žádné pozitivní dojmy nevzbuzují - kromě jména Miroslavy Němcové mají stranu lidé zafixovanou s pojmy, jako je korupce a zklamání. Zato ČSSD v tomto "klání" vyšla jako vítěz - lidé mají stranu spojenou například se sociální spravedlností.

Dotazovaní si také nejčastěji vybavili jméno předsedy strany Bohuslava Sobotky a další významné osobnosti sociálních demokratů - šéfa hejtmanů Michala Haška. I když jsou většinou volební ankety a předvolební průzkumy ve výsledku vzdáleny realitě, již teď je jisté, že dojde k velice zajímavému politickému souboji. Kromě již dobře známých stran, jakými jsou ČSSD, ODS, KDU-ČSL či KSČM, nastupují do "boje" i mladé strany. Jedny z nejvýraznějších jsou hnutí ANO založené podnikatelem Andrejem Babišem a Strana práv občanů - Zemanovců, kteří se těší velké přízni prezidenta Miloše Zemana.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ane
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak pozor. Rychetský prý chystá zásadní zásah do voleb. Něco jako v roce 2009

20:40 Tak pozor. Rychetský prý chystá zásadní zásah do voleb. Něco jako v roce 2009

Do podzimních sněmovních voleb zbývá více než osm měsíců a do té doby může přijít nejedno překvapení…