Co si představíte, když se řekne ODS? Odpovědi z průzkumu raději nečíst

20.10.2013 14:53

Vypadá to, že politické skandály, se kterými se pravice potýkala několik dlouhých měsíců, si začínají vybírat svou daň. Před nadcházejícími volbami mají totiž podle průzkumu zveřejněném v pořadu Partie na stanici Prima Family lidé s pravicí spojené hlavně negativní pojmy.

Co si představíte, když se řekne ODS? Odpovědi z průzkumu raději nečíst
Foto: Daniela Černá
Popisek: Vedení sociální demokracie

Anketa se ptala lidí na pojmy, které je při vyslovení dvou nejvýraznějších stran napadnou. Kromě ODS se anketa dotazovala na sociální demokracii, která ovšem dopadla o mnoho lépe. Občanští demokraté v lidech totiž většinou žádné pozitivní dojmy nevzbuzují - kromě jména Miroslavy Němcové mají stranu lidé zafixovanou s pojmy, jako je korupce a zklamání. Zato ČSSD v tomto "klání" vyšla jako vítěz - lidé mají stranu spojenou například se sociální spravedlností.

Dotazovaní si také nejčastěji vybavili jméno předsedy strany Bohuslava Sobotky a další významné osobnosti sociálních demokratů - šéfa hejtmanů Michala Haška. I když jsou většinou volební ankety a předvolební průzkumy ve výsledku vzdáleny realitě, již teď je jisté, že dojde k velice zajímavému politickému souboji. Kromě již dobře známých stran, jakými jsou ČSSD, ODS, KDU-ČSL či KSČM, nastupují do "boje" i mladé strany. Jedny z nejvýraznějších jsou hnutí ANO založené podnikatelem Andrejem Babišem a Strana práv občanů - Zemanovců, kteří se těší velké přízni prezidenta Miloše Zemana.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: ane

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Husák byl vnímán jako elitář z kavárny. A Dubčekovi nadávají neférově. Michal Macháček se Skálou debatovali k dvojímu výročí

17:30 Husák byl vnímán jako elitář z kavárny. A Dubčekovi nadávají neférově. Michal Macháček se Skálou debatovali k dvojímu výročí

Letos uplynulo 30 let od smrti normalizačního prezidenta Gustava Husáka a 100 let od narození Alexan…