Co tam dělal ten Putinův spolupracovník z černé listiny, čílila se Langšádlová nad oslavami osvobození Osvětimi. A co na to hradní Kmoníček?

27.01.2015 23:12

Hlavním tématem dnešních Událostí, komentářů na zpravodajském kanálu ČT24 byly oslavy výročí 70. let osovobození Osvětimi a zhodnocení akcí, které se v rámci tohoto mezinárodního svátku OSN uskutečnily v České republice. Hostem pořadu byla poslankyně a místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová, ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek a ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček.

Co tam dělal ten Putinův spolupracovník z černé listiny, čílila se Langšádlová nad oslavami osvobození Osvětimi. A co na to hradní Kmoníček?
Foto: red
Popisek: Helena Langšádlová, poslankyně TOP 09
reklama

Zaorálek hovořil o oslavách velmi nadšeně: "Pro mě to byla skvělá akce, mimořádná událost, setkal jsem se s přeživšími a byl to skutečně hluboký zážitek. Způsob, jakým jsme si toto výročí připomněli, byl skutečně mimořádný, nepamatuji si, že bychom v České republice kdy akci takových rozměrů pořádali, díky všem, kteří se podíleli na jejím vzniku,“ řekl v pořadu a doplnil, že vzhledem k pietě a úctě se rozhodně nebude vyjadřovat k tomu, kdo se konferencí účastnil, kdo koho zval, kdo přijel a kdo ne. "Já se nesnížím k tomu, abych počítal, kdo tady nebyl a kdo byl,“ uvedl Zaorálek.

Místopředsedkyně TOP 09 a poslankyně Helena Langšádlová uvedla: "Je velice důležité, abychom si uvědomili, že je to část naší historie, musím však vyjádřit své výhrady k některým pozvaným hostům,“ uvedla poslankyně a dodala, že naprosto nevhodná jí přišla účast Vladimira Jakunina, blízkého spolupracovníka ruského prezidenta Vladimira Putina, kterého USA zařadily na černou listině osob, jichž se týkají sankce USA kvůli ruské anexi Krymu.

"Konference nebyla o americkém sankčním seznamu, ale o tom, abychom si připomněli historii, poučili se z ní a zajistil,i aby se neopakovala," ohradil se proti jejímu názoru ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček. "Konference byla otevřený prostor pro sdílení názorů a její idea byla v tomto smyslu naplněna,“ dodal Kmoníček.

"Náš pan prezident dlouhodobě inklinuje k Rusku a já to považuji za velký rozpor, vzhledem k tomu, jak Rusko podporuje radikály na Ukrajině, v této bezpečnostní situaci to opravdu považuji za vážnou hrozbu,“ kontrovala Langšádlová.

Hosté pořadu se vyjadřovali i k Zemanovu projevu. "Prezident shrnul to, co už v rámci boje proti terorismu děláme, když se podíváme na politické rozdíly členů Rady OSN, tak v podstatě jediné, na čem se shodneme a co nás spojuje, je nebezpečí terorismu,“ na závěr řekl Zaorálek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: bra
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Očkování: Titanik, jdeme ke dnu. Kašleme na Západ, řekli si. A zařídili se

10:07 Očkování: Titanik, jdeme ke dnu. Kašleme na Západ, řekli si. A zařídili se

Statistiky očkování jsou ke státům Evropské unie neúprosné. Nejlepší je Velká Británie, která z unie…