Co tam dělal ten Putinův spolupracovník z černé listiny, čílila se Langšádlová nad oslavami osvobození Osvětimi. A co na to hradní Kmoníček?

27.01.2015 23:12 | Zprávy
autor: bra

Hlavním tématem dnešních Událostí, komentářů na zpravodajském kanálu ČT24 byly oslavy výročí 70. let osovobození Osvětimi a zhodnocení akcí, které se v rámci tohoto mezinárodního svátku OSN uskutečnily v České republice. Hostem pořadu byla poslankyně a místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová, ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek a ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček.

Co tam dělal ten Putinův spolupracovník z černé listiny, čílila se Langšádlová nad oslavami osvobození Osvětimi. A co na to hradní Kmoníček?
Foto: red
Popisek: Helena Langšádlová, poslankyně TOP 09

Zaorálek hovořil o oslavách velmi nadšeně: "Pro mě to byla skvělá akce, mimořádná událost, setkal jsem se s přeživšími a byl to skutečně hluboký zážitek. Způsob, jakým jsme si toto výročí připomněli, byl skutečně mimořádný, nepamatuji si, že bychom v České republice kdy akci takových rozměrů pořádali, díky všem, kteří se podíleli na jejím vzniku,“ řekl v pořadu a doplnil, že vzhledem k pietě a úctě se rozhodně nebude vyjadřovat k tomu, kdo se konferencí účastnil, kdo koho zval, kdo přijel a kdo ne. "Já se nesnížím k tomu, abych počítal, kdo tady nebyl a kdo byl,“ uvedl Zaorálek.

Místopředsedkyně TOP 09 a poslankyně Helena Langšádlová uvedla: "Je velice důležité, abychom si uvědomili, že je to část naší historie, musím však vyjádřit své výhrady k některým pozvaným hostům,“ uvedla poslankyně a dodala, že naprosto nevhodná jí přišla účast Vladimira Jakunina, blízkého spolupracovníka ruského prezidenta Vladimira Putina, kterého USA zařadily na černou listině osob, jichž se týkají sankce USA kvůli ruské anexi Krymu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…