Co uvedl Zeman, to bylo zcela směšné a nedostatečné. Pirát Michálek nebyl v rozhlase k zastavení, chrlil další a další obvinění

30.01.2019 18:49

Předseda poslaneckého klubu Pirátů zavítal do středečních Dvaceti minut Radiožurnálu a pořádně naložil prezidentovi Miloši Zemanovi a jeho kancléři Vratislavu Mynářovi. To, co říkal prezident Zeman v TV Barrandov, prý bylo směšné a absolutně nedostatečné.

Co uvedl Zeman, to bylo zcela směšné a nedostatečné. Pirát Michálek nebyl v rozhlase k zastavení, chrlil další a další obvinění
Foto: Pirátská strana
Popisek: Jakub Michálek
reklama

Piráti dělají zápis o schůzkách, které absolvují, a podle Michálka by se měli podobně zachovat i soudci, pokud za nimi přijde Vratislav Mynář, aby bylo jasné, kdy a proč je kontaktoval hradní kancléř.

Ke kauze ovlivňování soudů se sluší dodat, že, podvýbor pro justici současně konstatoval, že nezávislost justice nebyla ohrožena. „Sami soudci podvýboru popsali, že jejich nezávislost nebyla ohrožena, protože mají jakousi morální integritu a nenechali se ovlivnit, i když k pokusu o ovlivnění došlo,“ popsal situaci Michálek. Pokud by o tom byl zápis, mohl by se předseda soudu vypravit za prezidentem a žádat o vysvětlení, proč se jeho podřízený Mynář ptá na živé kauzy.

Prezident Miloš Zeman by se podle Michálka měl k celé kauze vyjádřit obsáhleji.

„To, co prezident Zeman uvedl na TV Barrandov, to považuji za směšné a zcela nedostatečné. ... Všichni asi intuitivně cítíme, že pokud má někdo v telefonu všechny ústavní soudce, aby jedno ustanovení ve služebním zákoně zrušili, což se také nakonec stalo, že to není v pořádku,“ upozornil Mynář s tím, že Zeman nechtěl ve věci služebního zákona prohrát na celé čáře a chtěl si připsat alespoň symbolický úspěch.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek

  • Piráti
  • Pusťte nás na ně, porveme se za vás!
  • poslanec

Michálek v této souvislosti připomněl, že sám Zeman v roce 2013 oznamoval, že Vratislav Mynář bude z místa kancléře vyhozen, pokud nezíská prověrku. Mynář dodnes prověrku nemá, ale kancléřem zůstává. Podle Michálka to dokazuje, že Miloš Zeman v této věci nedrží své vlastní slovo.

Moderátorka Marie Bastlová se poté poslance zeptala, zda prezident nezachází tak daleko, že si to zaslouží podat na něj ústavní žalobu. Michálkovi se však příliš nechtělo odpovědět přímo ano, či ne. Přímou odpověď raději všemožně obcházel, až na něj moderátorka udeřila.

„Pane poslanče, vy jste šermoval podáním ústavní žaloby na prezidenta ještě před jednáním podvýboru a teď, když se vás ptám na případnou senátní žalobu, tak jste poměrně zdrženlivý,“ podivovala se.

Michálek vysvětloval, že by rád slyšel další slova Miloše Zemana k celé kauze, doufá, že nezůstane u již zmíněného vystoupení v TV Barrandov. A dokud nebude mít více informací, případně dokud nebude ústavní žaloba skutečně podána, nechce se k ní příliš vyjadřovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

21:24 Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

„Já vím, že mi píšete, kdy půjdou děti do školy, jak to bude na horách a další věci. Ale teď musíme …