Co vyplulo na povrch po velkém zatýkání: Velmi pěkný kšeft Karla Březiny u ministryně Valachové

5. 5. 2017 9:22

Server Českého rozhlasu se blíže podíval na práci Karla Březiny pražského zastupitele a poradce ministryně školství v oblasti sportu, o něhož se teď zajímá policie. Právě kvůli rozdělování dotací pro sport. Při bližším zkoumání toho, co Březina vlastně dělal, vyšly najevo zajímavé věci.

Co vyplulo na povrch po velkém zatýkání: Velmi pěkný kšeft Karla Březiny u ministryně Valachové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Březina

„Karel Březina, o kterého se aktuálně zajímá policie v kauze sportovních dotací pro sport, působí jako poradce ministerstva školství od loňského července. Za tu dobu od resortu za své rady inkasoval celkem 212 tisíc korun. Na úřadu Kateřiny Valachové (ČSSD), ale o jeho práci neexistuje žádný záznam. Veškeré své služby prý poskytoval formou ústní konzultace,“ píše server irozhlas.cz.

Celý článek naleznete ZDE.

Všechno, co Březina dělal pro paní ministryni Kateřinu Valachovou (ČSSD) mělo formu ústních oponentur, za něž dostával honorář ve výši 400 korun na hodinu, ovšem maximálně v rozsahu 20 hodin týdně. Není přitom jasné, k čemu všemu se Březina vyjadřoval. Smlouva pouze stanoví, že Březina bude poradcem od července 2016. Na rok 2017 dostal obdobnou smlouvu.

Serveru se nepodařilo zjistit podrobnosti, byť se o to snažil. Odpovědi, které dostával, byly buď příliš vágní nebo obsahovaly jen sdělení, že podrobnější odpovědi už nebudou. Na dotazy novinářů neodpovídá ani Březina, který má vypnutý telefon. Zřejmě kvůli policejní akci na ministerstvu školství a na Fotbalové asociaci ČR, ve které figurují její předseda Miroslav Pelta nebo sportovní funkcionář Miroslav Jansta. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím

13:07 Čtyři naháči v centru Prahy na solidaritu s Austrálií. Kolemjdoucí nevěřili vlastním očím

REPORTÁŽ Ve čtvrtek 16. ledna se na Náměstí republiky v Praze uspořádal menší happening na podporu a…