Covid: 5335 nakažených. Spor ve vládě. Prymula bude drsný, padlo

08.10.2020 8:00

Česko hlásí další nebezpečný rekord. Za středu přibylo více než 5300 nových případů s koronavirem. Česko je tak smutným premiantem EU v šíření nemoci covid-19. Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Roman Prymula oznámil, že v pátek dojde ke zpřísnění opatření. Naznačil, že uvažuje i o zavření divadel. V tu chvíli se hlasitě ozval ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) a dlouholetý kulturní publicista Jiří Vejvoda.

Covid: 5335 nakažených. Spor ve vládě. Prymula bude drsný, padlo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Roman Prymula, ministr zdravotnictví
reklama

Anketa

Podporujete Andreje Babiše? (Ptáme se od 8.10.2020)

67%
33%
hlasovalo: 42076 lidí

Koronavirus v Česku pokořil další rekord. Jen za středu 7. října bylo pozitivně otestováno více než 5300 nových případů. V nemocnici se v tuto chvíli nachází více než 1500 pacientů s koronavirem. Zemřelo bohužel už 829 lidí.

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Prymula proto oznámil, že v pátek vyhlásí další zpřísnění protikoronavirových opatření. Dotknout se mají i rodinného života. V České televizi uklidňoval, že totální uzavření Prahy nehrozí, ale ve vyjádření pro MF Dnes naznačil, že jednou z možností je úplné uzavření divadel.

„Bylo jednání se zástupci kultury. Požádal jsem organizátory akcí o odložení jejich aktivit. Je mi líto, že se musí odložit Signál festival, ale čísla nakažených známe. Je dohoda na pravidelné komunikaci. Kultura je jistě výrazně postižena, udělám vše pro to, aby dostala pomoc,“ přislíbil Prymula na twitteru.

Roman POrymula  chce pomoct kultuře

A v tu chvíli se ozval ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Šéf resortu kultury ČTK sdělil, že přijetí dalších protikoronavirových opatření podpoří jen za předpokladu, že dostane pro svůj resort více peněz ze státní kasy.

Pokud vláda na návrh ministra zdravotnictví Romana Prymuly rozhodne o dalším omezení kulturního života v ČR, nepodpořím tento návrh na jednání vlády, pokud nedostanu další peníze do dotačních programů na záchranu kultury, ať se jedná o subjekty podnikající v kultuře, neziskové nebo veřejné organizace či jednotlivce,“ uvedl Lubomír Zaorálek. Jeho vyjádření převzal také server Opera plus.

O slovo se přihlásil také dlouholetý kulturní publicista Jiří Vejvoda, do března 2020 člen Rady Českého rozhlasu. Obává se, že Prymula chystá „drsná“ opatření. Jinak by Zaorálek nežádal další peníze.

„Přeložím do češtiny. Už ví, že opatření budou; a asi dost drsná,“ napsal Vejvoda. Prý to čekal. 

Jiří Vejvoda promlouvá

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

14:50 Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

Pákistánský novinář Adeel Raja má ohledně izraelsko-palestinského konfliktu jasno. „Dnešní svět potř…