Covid: Drsná slova Michala Haška. Roman Šmucler překvapivě

13.09.2020 21:09

K současné koronavirové situaci se na svých facebookových profilech vyjádřili exhejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD) a lékař a prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. Hašek informuje o druhé vlně covidu, Šmucler v jednom ze svých příspěvků hovoří o tom, že nic není tak horké a neřešitelné.

Covid: Drsná slova Michala Haška. Roman Šmucler překvapivě
Foto: Reprofoto: Nova Plus
Popisek: Roman Šmucler.
reklama

„Druhá vlna covidu je tady, i když pár blbců bude ještě několik dnů tvrdit, že je to světové spiknutí, předvolební kampaň nebo jen neškodná chřipečka. A je třeba okamžitě jednat, ztráta každého jednoho dne je nejen zbytečná, ale i trestuhodná. Vláda musí co nejdříve objektivně popsat situaci, nic neskrývat a oznámit, na co se mají lidé i celá země připravit. Lidé musejí dostat jasný a jednoznačný návod, jak se chovat v běžných životních situacích, jaké jednání už je či může být rizikové a jak se chovat,“ poznamenal Hašek.

„Remcat a účtovat můžeme zprava, zleva i zprostředka, až se s tím svinstvem s názvem covid znovu popereme a až, jak pevně doufám, stejně jako na jaře uspějeme. Sáhnout do svědomí by si teď měli ti, kteří od skončení nouzového stavu covid i boj s ním zlehčovali, rozvolňovali, chaoticky měnili názory i pokyny. A také Tti, kteří si museli dokazovat, že oni na stát a zbytek světa ser..., protože se přece nic neděje a ani nebude dít. Prostě konec chaosu!!!“ vyzval Hašek.

Stomatolog Roman Šmucler se pak vyjádřil ke slovům epidemiologa Romana Prymuly, jenž v poledne vyjádřil obavy, že se nemocnice mohou dostat na limity kapacity. „Limity vyčleněných lůžek zvýšíme navýšením limitů lůžek. Prostě na měsíc změníme obsazenost tisíců a tisíců postelí. Z interen budou infekční lůžka a poloJIP. Pro manažera zdravotnictví úkol na odpoledne. Lidi nestrašit!“ poznamenal Šmucler.

„Nejvyšší čas ukočit diskuse a musí to začít řídit zdravotnický manažer – není to taková věda,“ dodal.
 

A vyjádřil se i ke slovům rakouského kancléře Sebastiana Kurze, který dnes rovněž jako epidemiolog Prymula vyhlásil druhou vlnu epidemie. „Takže debatu o tom, že si za to mohou zhýralí Češi příliš svobodným létem na rozdíl od disciplinovaného Rakouska, máme za sebou. My jsme měli více svobody a teď bude na obou stranách Šumavy zhruba stejná situace,“ poznamenal Šmucler.
 

Poslední Šmuclerův post se pak věnoval počasí – a to proto, že ještě na jaře se hovořilo o velkém suchu, nyní však média informují o tom, že bylo nejdeštivější léto za posledních deset let. 

„Nic není nikdy tak horké a neřešitelné, jak se to podává v médiích. Ani covid ani pětisetleté sucho. Držte se!“ zmínil Šmucler.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nechci být krutý, ale co tohle je?“ Smích Babiše, pláč Fialy. Stala se vážná věc

15:46 „Nechci být krutý, ale co tohle je?“ Smích Babiše, pláč Fialy. Stala se vážná věc

Náznak budoucí spolupráce ODS s hnutím ANO, nebo pouhé splnění programového bodu? Občanští demokraté…