Covid: Policie nahání lidi, co se šli projít? Igor Chaun natočil další VIDEO

15.11.2020 16:42

Režisér a někdejší studentský aktivista Igor Chaun si vyšel na procházku. Zavítal při ní třeba i do kostela svatého Antonína z Padovy na Letné. Během vycházky ho napadlo natočit krátké video. Vzpomněl na to, jak nedávno sledoval zpravodajství, kde policie naháněla lidi po ulicích a v hospodách. Podle Chauna si na něco takového nesmíme zvyknout, je to prý jako sci-fi. „Je potřeba zachovat si svobodu.“ Staří lidé podle něj zemřou spíš steskem než na covid. Ale už brzo snad přijde doba, kdy budeme moct narovnat záda a obnovit radost ze života, myslí si režisér.

Covid: Policie nahání lidi, co se šli projít? Igor Chaun natočil další VIDEO
Foto: Repro YouTube
Popisek: Chartista Igor Chaun

Anketa

Bude Petr Fiala po volbách premiérem?

2%
98%
hlasovalo: 14786 lidí

„Věřím celou svou bytostí, že už pomalu bude pomíjet čas té tísně, těch prodlužujících se nocí a toho blížícího se příchodu Mesiáše v čase vánočním,“ započal pozitivně svoje zamyšlení režisér. Svěřil se, jaké myšlenky ho napadaly při návštěvě kostela: „Cítil jsem tam velký apel na naši osobní svobodu. Dlouho se mi nestalo, abych v tom krásném kostele cítil tak velký apel na naději a svobodu,“ zopakoval režisér.

„A protože to potřebujeme slyšet, tak jsem zapnul mobil a slovy nepřipravenými se s vámi dělím,“ vysvětlil svůj záměr Igor Chaun. „Včera jsem víceméně náhodou uviděl na TV Nova zpravodajství. A uviděl jsem tam, že policisté v noci nahánějí po ulicích lidi. Pak jsem tam uviděl, jak vnikají zadním vchodem do nějaké hospody a chytají tam lidi, a uvědomil jsem si, že se díváme na záběry jako kdyby z nějakého sci-fi filmu,“ řekl rozčarovaně režisér Chaun.

„Teď je velice důležité říct si budiž, je tady nákaza, těžká doba, pro někoho více a pro někoho méně, ale není možné si zvyknout na takové výjevy jako na něco samozřejmého. Je zapotřebí si v sobě zásadním způsobem zachovat pocit svobody. Pocit občanské hrdosti. V zásadě máme základní občanské právo jít večer ven, projít se, stýkat se s ostatními lidmi,“ apeloval režisér.

„Starý lidi umřou steskem, ne na koronavirus. Lidi jsou v depresi. Je to smutnej, šedivej podzim a já bych, přátelé, moc apeloval na to, abychom si nezvykli jako na něco běžného na ta nařízení, která jsou mnohdy absurdní, protože se zavírají místa, kde člověk člověka téměř nepotká, a abychom si uchovali tu svobodu lidskou a občanskou, protože bez ní není možná ani ta svoboda duchovní,“  domnívá se Chaun.

„Respektuju, uznávám, chraňme zejména ohrožené skupiny, ale nevzdávejme se dobrovolně našich občanských svobod,“ a dodal znovu optimisticky: „Já pevně věřím, že se to chýlí ke konci a pak přijde čas, kdy bude zapotřebí narovnat záda, obnovit hrdost a radost ze života. Pro jistotu ještě jednou řeknu, že je zapotřebí držet si svobodu, svobodu ducha, svobodu občanských práv a svobodu rozhodnutí. Nemusí za nás velké dohlížející oko rozhodovat a brát nám svobody takzvaně v náš prospěch jako v tom sci-fi filmu.“

„Chci žít ve společnosti, kde budu mít šanci si sám rozhodovat o tom, co je pro mě dobré.“ Prohlásil dále Chaun. Upozornil i na nedůvěryhodnou politickou elitu, která se chce v krizi na úkor občanů obohatit. „Proto lžou, dívejte se, jak mluví, vždyť je to poznat, kdo má zákulisní úmysly, kdo mlží a neříká data, kdo buď kňučí a kňourá, nebo vyhrožuje, a teď mimořádně nemyslím nikoho konkrétního, pane Babiši.“ Popíchl Chaun současného premiéra a jeho ministry.

„Nezapomínejme, že ten život je ze svý podstaty krásnej a o tom žánru toho filmu života si rozhodujeme my. Nenechme si vnutit, že to je psychothriller, jenom drama či katastrofickej film. Ano, je to komedie, je to love story a je to civilní příběh tvého života,“ vyjádřil své pocity příznačně filmově známý režisér.

Podle Chauna záleží na každé dobré myšlence a je nutné vyhledávat dobré věci, které nás mohou povznést: „A to je ten důvod, proč máme držet naději, proč nemáme upadat, proč nemáme říkat, že všechno stojí za prd, proč máme navštěvovat krásná místa, dívat se na nádherné záběry, slunce, proč si máme pouštět krásnou hudbu, pozitivní videa, a ne si přeposílat ty katastrofický informace o konci světa, spiknutích a strkání nanotyčinek do nosu při testování. Já nevím, jestli to tak je, není to pravděpodobný, ale pravděpodobný je, že se z toho může zblbnout a zahořknout,“ myslí si Chaun.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

22:35 „Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (SPOLU), Vojtěch Filip (KSČM), Jan Hamáček (ČSSD), Zuzana Majerová Za…