Covid vstoupil do volebního ringu, jásá Laudát. Připomněl Babišovi novináře Čubičku a vysmál se „adeptovi popmusic“

12. 9. 2020 19:51

Předseda Klubu angažovaných nestraníků František Laudát se ve svém komentáři vyjádřil k současné koronavirové situaci. „Covid vstoupil do volebního ringu,“ poznamenal Laudát.

Covid vstoupil do volebního ringu, jásá Laudát. Připomněl Babišovi novináře Čubičku a vysmál se „adeptovi popmusic“
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát
reklama

„Zprávy o rostoucím počtu nakažených čínským virem přicházejí pro Babiše v nejméně vhodný čas, před volbami. I sám premiér už přiznal, že nás ‚čeká těžký podzim‘. Možná by mohl služebník Plesl tuto větu rozpracovat ve stylu dobrého vojáka Švejka, který zmiňoval jistého novináře Čubičku, který v Národní politice konstatoval, že monarchii ovinuly temné mraky,“ poznamenal Laudát. 

Pro Babiše je dle jeho slov podzim obtěžkaný závažím pouze kvůli covidu. „Jenže jeho vinou těch závaží na naši blízkou i vzdálenou budoucnost pověsil se svými kumpány celou řadu. Neochota vyměnit ministra zdravotnictví vede ke stále horšímu zvládání covidové krize. Tohle už opravdu, ale opravdu není práce pro adepta popmusic. Velkým závažím je horentní dluh, který sice nebude půl bilionu, ale někam k té třístovce miliard se vyšplhá. Záleží na tom, jestli Maláčovou konečně unaví plytké diskuse o zdrojích a dá už pokoj,“ dodal Laudát. 

Venezuela Maláčová sice může vymýšlet, komu ještě přidá a koho zadotuje, ale stále naléhavější bude otázka, kdo a kdy to zaplatí. Zjevně ji na jejích studiích neučili nic o finančních zdrojích, ale pouze o výdajích. Dlouhodobá šikana drobných a středních podnikatelů teď jen covidem uspíšila pro řadu z nich podnikatelský mat. V roce 2014 reformu penzijního systému zrušili, od té doby nic nevymysleli. Pardon, vymysleli ‚spravedlivé důchody‘. Vymysleli něco, co mělo být na konci reformy, nikoli na jejím začátku. Takže NIC. Krajinu nechávají plundrovat velkými pohrobky dřívějších JZD a státních statků,“ poznamenal.

„Na sucho taky nereagují, zahraniční politika vlády a Zemana se zvrhla v totální patolízalství směrem k diktaturám k ostudě náš všech a naší země. takže sliby, ANO, bude líp vyznívají čím dál směšněji. Ale stačí pozměnit sloveso bude za bylo a už to bude pravda,“ uzavřel.

Ing. František Laudát

  • Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To fakt nechtěli. Zeman si řekl, co chtěl a všude je ho plno

14:34 To fakt nechtěli. Zeman si řekl, co chtěl a všude je ho plno

Prezident Miloš Zeman jmenoval novým ministrem zahraničí za ČSSD Jakuba Kulhánka. Kulhánek má na več…