Covid zase v Číně. Kvůli prasečím hlavám z USA

25.11.2020 7:14

Australský server News.com s odvoláním na čínské zdroje oznámil, že v Číně možná narazili na stopu. Nové případy koronaviru v nejlidnatější komunistické zemi světa vedou k prasatům.

Covid zase v Číně. Kvůli prasečím hlavám z USA
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rozpůlené prase na zabijačce

V Číně byly odhaleny dva případy koronaviru u lidí, kteří před tím manipulovali s hlavami prasat. Prasata byla dovezena ze Severní Ameriky. Virem se nakazili dva zaměstnanci letiště v Šanghaji, kteří manipulovali s leteckým nákladem. Ten obsahoval i i zmíněné hlavy. Pracovníci čistili kontejner, v němž byly prasečí hlavy převáženy, a to bez nasazených ochranných prostředků, jako jsou respirátory. Nakazili dalších 7 lidí ze svého okolí.

Po tom, co se nákaza na letišti v Šanghaji objevila, nechaly úřady během pondělka otestovat přes 17 tisíc zdejších zaměstnanců. Z preventivních důvodů byly zrušeny stovky letů

Čína byla první zemí na světě, kde se na konci loňského roku nový typ koronaviru objevil. Z jedenáctimilionového města Wu-chan se virus postupně rozšířil do celého světa, kde způsobil značné ekonomické škody a především ztráty na životech. Nemoci covid-19 podlehlo na celém světě více než 1,4 milionu lidí.

V Číně však v průběhu měsíců dostali situaci pod kontrolu a teď se komunistické úřady obávají především importu ze zahraničí. V poslední době bylo prý zaznamenáno několik nových ohnisek nemoci, která se objevila po manipulaci se zbožím dovezeným do Číny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

20:16 Co když už není žádné lůžko, zajímal se Lutonský z ČT. Odpověď překvapila

„Co se vlastně fakticky děje s pacientem, když už prostě není žádné lůžko?“ Tuto otázku položil Fran…