Covid zase v Číně. Kvůli prasečím hlavám z USA

25.11.2020 7:14

Australský server News.com s odvoláním na čínské zdroje oznámil, že v Číně možná narazili na stopu. Nové případy koronaviru v nejlidnatější komunistické zemi světa vedou k prasatům.

Covid zase v Číně. Kvůli prasečím hlavám z USA
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rozpůlené prase na zabijačce
reklama

V Číně byly odhaleny dva případy koronaviru u lidí, kteří před tím manipulovali s hlavami prasat. Prasata byla dovezena ze Severní Ameriky. Virem se nakazili dva zaměstnanci letiště v Šanghaji, kteří manipulovali s leteckým nákladem. Ten obsahoval i i zmíněné hlavy. Pracovníci čistili kontejner, v němž byly prasečí hlavy převáženy, a to bez nasazených ochranných prostředků, jako jsou respirátory. Nakazili dalších 7 lidí ze svého okolí.

Po tom, co se nákaza na letišti v Šanghaji objevila, nechaly úřady během pondělka otestovat přes 17 tisíc zdejších zaměstnanců. Z preventivních důvodů byly zrušeny stovky letů

Čína byla první zemí na světě, kde se na konci loňského roku nový typ koronaviru objevil. Z jedenáctimilionového města Wu-chan se virus postupně rozšířil do celého světa, kde způsobil značné ekonomické škody a především ztráty na životech. Nemoci covid-19 podlehlo na celém světě více než 1,4 milionu lidí.

V Číně však v průběhu měsíců dostali situaci pod kontrolu a teď se komunistické úřady obávají především importu ze zahraničí. V poslední době bylo prý zaznamenáno několik nových ohnisek nemoci, která se objevila po manipulaci se zbožím dovezeným do Číny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

16:00 Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

Některé novináře zaskočilo, že otěže v sociální demokracii nevzal na sjezdu do rukou Tomáš Petříček.…