Covid zase v Číně. Kvůli prasečím hlavám z USA

25.11.2020 7:14

Australský server News.com s odvoláním na čínské zdroje oznámil, že v Číně možná narazili na stopu. Nové případy koronaviru v nejlidnatější komunistické zemi světa vedou k prasatům.

Covid zase v Číně. Kvůli prasečím hlavám z USA
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rozpůlené prase na zabijačce

V Číně byly odhaleny dva případy koronaviru u lidí, kteří před tím manipulovali s hlavami prasat. Prasata byla dovezena ze Severní Ameriky. Virem se nakazili dva zaměstnanci letiště v Šanghaji, kteří manipulovali s leteckým nákladem. Ten obsahoval i i zmíněné hlavy. Pracovníci čistili kontejner, v němž byly prasečí hlavy převáženy, a to bez nasazených ochranných prostředků, jako jsou respirátory. Nakazili dalších 7 lidí ze svého okolí.

Po tom, co se nákaza na letišti v Šanghaji objevila, nechaly úřady během pondělka otestovat přes 17 tisíc zdejších zaměstnanců. Z preventivních důvodů byly zrušeny stovky letů

Čína byla první zemí na světě, kde se na konci loňského roku nový typ koronaviru objevil. Z jedenáctimilionového města Wu-chan se virus postupně rozšířil do celého světa, kde způsobil značné ekonomické škody a především ztráty na životech. Nemoci covid-19 podlehlo na celém světě více než 1,4 milionu lidí.

V Číně však v průběhu měsíců dostali situaci pod kontrolu a teď se komunistické úřady obávají především importu ze zahraničí. V poslední době bylo prý zaznamenáno několik nových ohnisek nemoci, která se objevila po manipulaci se zbožím dovezeným do Číny.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Proč má viset na každé budově ukrajinská vlajka, zeptal se novinář. A český Twitter explodoval

10:25 Proč má viset na každé budově ukrajinská vlajka, zeptal se novinář. A český Twitter explodoval

Marek Stoniš, dlouholetý a před několika měsíci sesazený šéfredaktor týdeníku Reflex, se zamyslel na…