Cože? Příběh Klause ml. nabírá obrátky. Jde do tuhého

15.08.2018 7:04

Poslanec za ODS Václav Klaus mladší dál dráždí rozdílnými stanovisky svou mateřskou stranu. Včera se totiž rozhodl podpořit na Praze 2 kandidáta do Senátu za SPD Ladislava Jakla. A to přesto, že v Praze kandiduje i kandidát ODS, herec Vladimír Kratina.

Cože? Příběh Klause ml. nabírá obrátky. Jde do tuhého
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Václav Klaus mladší na brněnské konferenci o stavu Evropské unie s názvem: Je Evropská unie reformovatelná?
reklama

Klaus mladší v minulých dnech rozčílil spolustraníky svým názorem na mise v Afghánistánu, nyní se rozhodl, jak napsal, vyrazit klín klínem. „Podporuji Ladislava Jakla do Senátu. Byl by jistě neúplatným, svobodomyslným a pravicovým senátorem. Ty, které rozčiluje, že kandiduje s podporou SPD – v principu rozčiluje, že vůbec kandiduje,“ poznamenal Klaus mladší na svém facebookovém profilu. 

Původní text ZDE

Proti Klausově stanovisku se ohradil předseda strany Petr Fiala, jenž pro Novinky.cz uvedl, že podpora Klause Jaklovi je v rozporu se stanoviskem strany. „Podpora Ladislava Jakla ze strany Václava Klause ml. není ničím více než jeho osobním názorem, který není v souladu s postojem ODS,“ uvedl Fiala.

Poslankyně Jana Černochová pak dodala, že ji mrzí, že Václav Klaus mladší není schopen pochopit, že politika je týmový sport.

„Pan Fiala to s Vámi nemá lehké. Dobře ví, že ODS jde pomalu nahoru díky Vám, a taky dobře ví, že ho jednou vystřídáte na postu předsedy strany...“ napsal pak v reakci Klausovi jeden z diskutérů. „Vy jste komik,“ odvětil Klaus mladší.

Jakl má podporu i exprezidenta Václava Klause. Ten mu ji vyjádřil minulý týden po výstupu na Sněžku v rámci Svatovavřinecké pouti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se nemělo dostat ven: Šéf Twitteru o Trumpovi a jeho stoupencích, kterým zrušili účty

19:35 Co se nemělo dostat ven: Šéf Twitteru o Trumpovi a jeho stoupencích, kterým zrušili účty

Zakladatel Twitteru Jack Dorsey se, po zablokování účtu amerického prezidenta Donalda Trumpa s více …