Čtenáři se nového ministra ptali na vztah k alhoholu. On se usmál a ...

8.7.2013 11:13 dop.

Budoucí ministr kultury v Rusnokově vládě Jiří Balvín byl v pondělí dopoledne pod palbou dotazů čtenářů serveru iHNed.cz. Ti se bývalého generálního ředitele České televize například ptali na to, jak dobře se zná s lobbistou Romanem Janouškem nebo jak vřelý je jeho vztah k alkoholu. Někdejší ředitel ČT s nadhledem a úsměvem zodpověděl i poslední zmíněnou štípavou otázku.

Čtenáři se nového ministra ptali na vztah k alhoholu. On se usmál a ...
Foto: hns
Popisek: Miloš Zeman a Jiří Balvín, ilustrační koláž

Balvín střídá v resortu Alenu Hanákovou (TOP 09), která ještě na poslední chvíli stihla rozhodnout o demolici domu na rohu Václavského náměstí. S demolicí Balvín prý už nic nezmůže, hodlá ale prověřit jmenování ředitele Národní galerie. K oběma věcem se bývalý šéf ČT vyjadřoval v on-line rozhovoru se čtenáři serveru iHNed.cz. Ti ho zasypali mnoha dalšími dotazy, některé z nich byly i dost "na tělo".

Do této kategorie spadá i dotaz čtenáře, který se ptal na Balvínův vztah s alkoholem. Dočetl se prý, že je velmi vřelý. Nový ministr kultury ale odpovídá s nadhledem a pousmáním: "Prosím, nevěřte bulváru...:-). Rád si dám skleničku piva k jídlu, večer s manželkou skleničku vína, tvrdé nepiji..."

Vztahy s prezidentem a lobbisty

Další dotazy směřovaly na Balvínovo přátelství nejen s prezidentem Milošem Zemanem, ale také na vztah s vlivným lobbistou Romanem Janouškem či kontroverzním politikem a bývalým primátorem hlavního města Prahy Pavlem Bémem.

"S Milošem Zemanem se známe od roku 2001 a od té doby jsme se občas setkávali. Miloš Zeman patří k lidem, se kterými se nemusíte vidět i několik let a pak navážete rozhovorem, jako kdybyste se viděli včera," odpovídá Balvín na dotaz čtenáře.

Naproti tomu vztah s podnikatelem Romanem Janouškem nechce klasifikovat jako přátelství. Důrazně se vůči tomu vyhrazuje, ačkoli tohoto muže zná více než dvacet let. "Již po stopadesáté odpovídám, že když někoho znám, nemusí to být přítel!!! Já se s Romanem Janouškem nepřátelím, jsou velké rozdíly mezi slovy - znám jej, kamarád a přítel!!!" odvětil Balvín.

Z dotazů a odpovědí se dá také vyčíst, že Balvín funkci v čele Ministerstva kultury přijal na základě oslovení Jiřího Rusnoka, kterého si nesmírně váží a jehož nabídka se prý bez závažného důvodu neodmítá. Své angažmá chápe jako nezištnou pomoc vlasti a české kultuře a stejně jako většina budoucích ministrů Rusnokova kabinetu si prý platově pohorší.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Europarlament schválil boj proti dezinformacím. Svobodu slova v zásadě zachovává, vzkazuje Jourová

19:53 Europarlament schválil boj proti dezinformacím. Svobodu slova v zásadě zachovává, vzkazuje Jourová

Evropský parlament v úterý schválil dvojici digitálních norem, které mají za cíl potlačit dezinforma…