Čtěte jen u nás, co Merkelové vzkázal Babiš po jejích nových slovech

21.06.2018 10:54 | Zprávy

ANKETA Jak informovaly Novinky.cz, německá kancléřka Angela Merkelová řekla ve středu, že velká většina uprchlíků jsou oběti a nesmíme nikdy zapomenout, že jde pořád o lidi. Německo dle ní „dostojí své lidské odpovědnosti chránit lidi, kteří utíkají před válkou a terorem“. Podle ní by nebylo dobře, aby „každý rozhodoval na úkor ostatních“. Andrej Babiš s ní nesouhlasí.

Čtěte jen u nás, co Merkelové vzkázal Babiš po jejích nových slovech
Foto: Václav Fiala
Popisek: Angela Merkelová na velkoplošné obrazovce na předvolebním setkání v Pasově

Merkelová to řekla ve středu v Berlíně při vzpomínce na oběti vysídlení po druhé světové válce. K prohlášení německé kancléřky se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil předseda vlády a předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

„Postoje paní Merkelové k uprchlické krizi se, bohužel, nijak výrazně nemění ani po zkušenostech, které má Německo za poslední roky, kdy přijímalo bez kontrol statisíce migrantů. Dokonce i mezi německými politiky jsou kvůli tomu rozpory a paní kancléřka pořád trvá na svém názoru, i když je evidentní, že její přístup k migrační krizi byl chybný. Ano, v uprchlické vlně přicházejí lidé z válečných zón, ale taky je tam velká část těch, kteří se s tím svezli, tedy ekonomičtí migranti, kteří chtějí využívat výhod evropských dávek. Zaplatili převaděčům horentní sumy a stal se z toho miliardový byznys. A přesně tohle si mělo Německo přiznat a uprchlíky selektovat na ty, kteří pomoc opravdu potřebují, a na ekonomické migranty,“ řekl ParlamentnímListům.cz premiér Andrej Babiš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Lukáš Petřík

Ing. Markéta Šichtařová byl položen dotaz

Politické neziskovky

Jak se pozná politická neziskovka? Kdo by to měl určovat? Protože podle mě je politicky orientovaná většina neziskovek.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump válku s Čínou prohraje. Šokující předpověď na „digitální frontě“

22:12 Trump válku s Čínou prohraje. Šokující předpověď na „digitální frontě“

Americký prezident Donald Trump vyhlásil Číně válku v oblasti vývoje umělé inteligence, kterou Spoje…