Čtěte pozorně, co nás čeká. George Soros promluvil na fóru v Davosu

28.01.2018 16:53

Americký miliardář a filantrop maďarského původu George Soros včera vystoupil na Světovém ekonomickém fóru v Davosu. Tradičně se pustil do svých největších nepřátel a vyjádřil navíc obavy z německé politické scény.

Čtěte pozorně, co nás čeká. George Soros promluvil na fóru v Davosu
Foto: Repro foto youtube.com
Popisek: George Soros, sponzor politických neziskovek

Soros, který prostřednictvím své Nadace Open Society Fund financuje po celém světě levicové vlády a aktivity levicových aktivistů, se nijak netají, kdo jsou jeho nepřátelé. V prvé řadě je to Rusko, které označil ve svém projevu za „mafiánský stát“. Mezi světové hrozby dále zařadil také „diktátorský režim“ v Číně, KLDR a také případný kolaps Evropské unie či amerického prezidenta Donalda Trumpa, který prý usiluje o to proměnit v mafiánský stát také Spojené státy.

Soros si tradičně posteskl, že v ohrožení je občanská společnost. „V sázce je dokonce přežití celé naší civilizace. Problémy jsou velmi vážně. Společnosti Facebook a Google například umožňují diktátorským režimům svobodně šířit své myšlenky a tím samy ohrožují demokracii. Zejména pro mladé lidi je něco takového velmi nebezpečné. Obě společnosti navíc vytvářejí monopol a stávají se překážkou pro další inovace,“ kritizoval.

Ačkoli velkou část svého života zasvětil burzovním spekulacím a vydělávání peněz doslova „za každou cenu“, značnou část projevu v Davosu věnoval sedmaosmdesátiletý Soros moralizování nad konáním společností, které mají stejné cíle jako on. „Internetové společnosti a provozovatelé sociálních sítí si často počínají jako společnosti, které provozují hazard. Facebook a Google se považují za pány vesmíru, ale ve skutečnosti jsou samy sobě otroky ve snaze udržet si dominantní pozici za trhu,“ varoval jeden z nejúspěšnějších spekulantů dějin.

Soros tak fakticky podpořil regulace, které na provozovatele sociálních sítí jako je Facebok či Twitter doléhají v poslední době čím dál tím více. V Německu jsou například nuceny tyto společnosti odstraňovat „závadný obsah“ do 24 hodin, jinak jim hrozí pokuta až do výše padesáti milionů eur. A právě Německo bylo dalším tématem vystoupení Sorose, jenž se překvapivě vyhnul komentářům na adresu maďarské vlády, se kterou dlouhodobě „válčí“.

Soros dlouhodobě podporuje přistěhovalectví a patří mezi nejhlasitější a nejviditelnější příznivce Evropské unie, která nejlépe vyhovuje jeho levicovému světonázoru. Ke kritikům EU a liberální přistěhovalecké politiky se naopak staví značně rezolutně. „Některé stranické systémy potřebují změnu. Týká se to především bavorské CSU, která se kvůli působení AfD posouvá stále více doprava. V důsledku toho vzniká tření mezi CDU a CSU, které až doposud postupovaly jako siamská dvojčata,“ uvedl Soros, který několikrát prokázal, že přes svou síť neziskovek dokáže v politice ovlivnit mnohé.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

migrační pakt

Dobrý den, prý budete ve sněmovně jednat o migračním paktu. Znamená to, že jde ještě zvrátit jeho schválení nebo nějak zasáhnout do jeho znění? A můžete to udělat vy poslanci nebo to je záležitost jen Bruselu, kde podle toho, co jsem slyšela, ale pakt už prošel. Tak jak to s ním vlastně je? A ještě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Velcí kluci za Evropskou unií. Naštvaný Orbán už byl konkrétní

22:30 Velcí kluci za Evropskou unií. Naštvaný Orbán už byl konkrétní

Víte, že konferenci konzervativců Viktora Orbána nebo Nigela Farage zakázal v Bruselu komunální star…