Čtvrtou pobočku potravinové banky v ČR otevřeli v Liberci

30.10.2012 16:03

Za symbolickou jednu korunu pronajme liberecká radnice budovu bývalé pošty České federaci potravinových bank. Ta liberecká bude už čtvrtou pobočkou v České republice a měla by stejně jako ty předchozí shromažďovat darované potraviny a ty pak předávat sociálně slabým a potřebným.

Čtvrtou pobočku potravinové banky v ČR otevřeli v Liberci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jídlo, ilustrační foto

"Hledání vyhovujícího skladu nebylo vůbec snadné, už jen proto, že město příliš nevyužívaných prostor nevlastní," upřesnila složité hledání vhodného prostoru liberecká primátorka Martina Rosenbergová. Ten se nakonec našel v ulici Pionýrů na sídlišti Rochlice, kde se nachází již zmiňovaná budova bývalé pošty. Jelikož se otevření nové potravinové banky plánuje již na začátek příštího roku, zástupce federace Jiří Cerman doufá, že se všechny potřebné stavební opravy stihnou ještě letos. Darovat jídlo pobočce a tím pomoci potřebným bude tak mít možnost každý, kdo bude mít zájem, tedy i jednotlivec.

Velkými sponzory potravinových bank jsou totiž hlavně supermarkety, výrobci potravin a také zemědělci. Darované potraviny ale musí splňovat jeden zásadní požadavek - nesmí být prošlé. Hlavně velké obchodní řetězce banky zásobují přebytečným či procházejícím jídlem, které se jinak ve velkém množství vyhazuje do popelnic. Model potravinových bank pochází z USA a klade si za cíl bojovat jak s hladem a chudobou, ale také se zbytečným plýtváním.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ane, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

7:30 Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

TÝDEN V MÉDIÍCH Pořádně vedle šlápla eurokomisařka Věra Jourová svým vyjádřením k volbám, které čeka…