Čtyři, tři, dva, jedna, prásk. Radní Rozhlasu to odpálil. Bakala na útěku… A to je teprve začátek

09.10.2019 11:26 | Zprávy

NEWSROOM TOMÁŠE KŇOURKA Není nad iniciativní blbce. Tato věta mě napadla při pročítání monitoringu tisku, který si u firmy Monitora objednal Český rozhlas. Přichází každé ráno a informuje, kdo a jak na mediálním poli referoval o Českém rozhlasu. Naprosto skandální je ale fakt, že firma Monitora ve svém seznamu vybrané publicisticko-zpravodajské internetové servery červeně označuje jako „dezinformační weby“, konstatuje v pravidelném příspěvku pro ParlamentníListy.cz rozhlasový radní Tomáš Kňourek.

Čtyři, tři, dva, jedna, prásk. Radní Rozhlasu to odpálil. Bakala na útěku… A to je teprve začátek
Foto: Archiv TK
Popisek: Tomáš Kňourek, člen Rady Českého rozhlasu
Tak například monitoring z 29. září, kdy na stránkách www.novarepublika.cz vyšel článek s titulkem Stav médií a kultury v současné české republice. Čtenář monitoringu se hned dozví, že zmíněný text pochází z „dezinformačního webu“, tudíž je jeho relevance nulová. Připomínám, že zmíněný server provozuje europoslanec Ivan David. Za pár posledních dnů Monitora do svého seznamu dezinformátorů (čti štvavých vysílaček) zařadila třeba servery czechfreepress.cz, infokuryr.cz, vlasteneckenoviny.cz, eurozpravy.cz, ceskoaktualne.cz, expres.cz, bezpolitickekorektnosti.cz či svobodny-svet.cz.
 
 
Nepochybuji o tom, že tento text se borcům z Monitory dostane do rukou (když už dělají ten monitoring), a tak bych se jich takto na dálku chtěl zeptat, podle jaké metodiky určují, který web je, či není cajk. Jen těžko mohou vycházet z údajných seznamů dezinformačních webů, které mělo či má vést Ministerstvo vnitra. To na začátku letošního roku potvrdilo, že „neposuzuje konkrétní weby, ale konkrétní informace“. „Žádné seznamy tedy ministerstvo nevytváří,“ uvedl Jiří Korbel z odboru tisku a PR resortu. Šéf Monitory Tomáš Berger říká, že jeho firma chce umožnit média nejen monitorovat, ale i měřit a analyzovat. Proto by asi nejen mě kritéria „měření a analyzování“ velmi zajímala. Monitoring se totiž dostává do rukou nejen členům Rady Českého rozhlasu, ale samozřejmě i jeho vedení a dalším zaměstnancům na rozhodovacích postech. Paradoxně tak Monitora ve své hujerské snaze „jít s dobou“ sama dezinformuje.
 
Když jsem se vedení rozhlasu ptal, zda si u Monitory označování závadnosti informačních nosičů objednal, dostalo se mi záporné odpovědi. Český rozhlas je ale údajně s firmou nespokojen a do konce roku by se mělo odehrát nové výběrové řízení. Dodávám, že společnost Monitora podporuje například Transparency International či pořad Reportéři ČT.
 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: B. Richterová a T. A. Nový

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Proč řešit tituly?

Já bych řekl, že dnes má titul kde kdo a o ničem to nevypovídá, respektive o jeho odbornosti a schopnostech. Snad s výjimkou lékařů, tam bych asi nechtěl, aby mě ošetřoval někdo, kdo o tom nemá páru. Mimochodem dnes je není problém narazit na vysokoškoláka, ale co na lidi, co umí pracovat rukama. Tř...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lež, která porazí Fialu. Zeman se nebál mluvit o volbách

8:55 Lež, která porazí Fialu. Zeman se nebál mluvit o volbách

Třetí český prezident Miloš Zeman se opět přihlásil o slovo. Prozradil, co mu dnes lidé vyčítají, kd…