Čulík: Iniciativa Islám v ČR nechceme se dopouští verbálních trestných činů

05.06.2015 16:30

Do velmi ostré kritiky iniciativy Islám v ČR nechceme se pustil na levicovém webu Britské listy jejich šéfredaktor Jan Čulík. Podle jeho názoru zmíněná iniciativa svou činností a „svými hoaxy“ opakovaně naplňuje skutkovou podstatu verbálních trestných činů.

Čulík: Iniciativa Islám v ČR nechceme se dopouští verbálních trestných činů
Foto: Vít Hassan
Popisek: V Teplicích proti muslimům

Čulík poukazuje na to, že v České republice je trestným činem vyvolávat nenávist vůči náboženství či etnické nebo kulturní skupině. „Už samotný znak seskupení, na němž je přeškrtnuta mešita, je naplněním skutkové podstaty trestného činu vyvolávání nenávisti vůči náboženství,“ tvrdí šéf levicového serveru.

Pro lepší pochopení uvádí příklad toho, kdyby na Facebooku či na veřejnosti nějaká skupina šířila plakáty, na nichž by byla přeškrtnutá synagoga. „Proti takové skupině by velmi rychle a právem bylo zahájeno trestní stíhání. Proti islámu se však v ČR zjevně nenávist vyvolávat smí,“ posteskl si a poukázal na to, jak k tomu přijdou „zcela nevinní a slušní muslimové“.

Reagoval i na dopis jednoho ze čtenářů, který mu napsal: „Kdyby Židé vraždili lidi kolem sebe tak, jako to dělají muslimové, byl bych i pro zákaz synagog.“ Takové závěry označil Čulík za děsivé zmatení myslí.

Loni v létě armáda Izraele povraždila přes 500 malých dětí

Podle něj totiž Židé civilisty kolem sebe skutečně vraždí. „Loni v létě izraelská armáda vyvraždila v Gaze více než 2 000 civilistů, z toho více než pět set malých dětí,“ uvedl. Poukázal přitom na známé televizní záběry, kdy izraelští vojáci prostě začali střílet na skupinu desetiletých kluků hrajících si na pláži fotbal.

Podle Čulíka je ale důležité, že z trestných činů, které páchají jednotlivci, nemůže být obviňována celá náboženská a etnická skupina. „To je podstatou rasismu a dělali to nacisti,“ podotýká.

Píše rovněž, že islamistickým extremismem jsou postiženi především sami muslimové. „Vražedný islamistický extremismus je patologický jev, který s islámským náboženstvím nemá nic společného. Opakovaně o tom svědčí i postižení muslimové,“ vysvětluje Čulík.

Celý text je ZDE


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Někdo zaplatil za fotografii Babiše z října 2013. A potom? Obnažené holky, šestky silikony, bradavky jak na dlani

11:35 Někdo zaplatil za fotografii Babiše z října 2013. A potom? Obnažené holky, šestky silikony, bradavky jak na dlani

Andrej Babiš je dalším významným mužem, který je obětí virtuálního útoku na sociální síti, jako se t…