Čunek vzpomíná: Když si Parkanová nevěděla rady, pomohl jí Kalousek

24. 6. 2012 21:58

V pořadu 168 hodin na ČT vzpomínal bývalý předseda KDU-ČSL Jiří Čunek, jak si počínala Vlasta Parkanová coby ministryně obrany. Když si nevěděla s nějakým problémem rady, pomohl jí Miroslav Kalousek.

Čunek vzpomíná: Když si Parkanová nevěděla rady, pomohl jí Kalousek
Foto: hns
Popisek: Miroslav Kalousek a Vlasta Parkanová, koláž
reklama

„Potřebuje vždycky nějakou silnou postavu, oporu. A kdo jí tuto možnost nabídne, tak toho se drží,“ přiblížil povahu Vlasty Parkanové v reportáži na ČT Jiří Čunek. „Vždycky ten materiál přečetla, a pokud tam byla nějaká otázka, která byla nad její síly, tak jí většinou pomohl ministr Kalousek,“ dodal.

V reportáži promluvila i její blízká přítelkyně, dokumentaristka Helena Třeštíková. „Je na tom opravdu špatně, protože ona je citlivý člověk,“ posteskla si. „Vždycky zapojovala i svou lidskou část bytosti, ne jen politickou,“ popsala.

Podobně pozitivně o ní mluvil i Pavel Bratinka, první předseda politické strany ODA. „Vstoupila k nám v době, kdy to vůbec nebylo módní. Módní byla třeba ODS,“ vzpomínal. „V začátcích nebyla ochotna dělat příliš kompromis v zásadních věcech,“ doplnil.

S Parkanovou je nyní spojována kauza CASA a je možné, že bude kvůli ní stíhaná. Sama se nyní na veřejnosti příliš neukazuje, do ČT poslala pouze dopis. „Všechna slova úředníků a představitelů byla kladná a nezazněla žádná výhrada,“ vzpomíná v něm na tehdejší schvalování. „Snažím se dohledávat informace a zpracovávat posudky,“ přiblížila svou současnou činnost.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prymula? Tak na*ral Babiše, že… Vysoký politik o tom, co se dělo v posledních desítkách hodin

13:41 Prymula? Tak na*ral Babiše, že… Vysoký politik o tom, co se dělo v posledních desítkách hodin

Koronavirus, karanténa a politické oběti. Tak si jeden z našich čelných politických představitelů vy…