Čvachty, čvachty. Geislerová čelí smršti z minulosti. A nařčení: Penězovod

23.11.2020 10:05

Před pár dny herečka Aňa Geislerová vyzvala radní ČT Hanu Lipovskou, aby se někdy jela podívat na filmové a televizní festivaly. „Možná by vám došlo, co znamená slovo reprezentace,“ otřela se o ekonomku. Před deseti lety ovšem Geislerová v Karlových Varech reprezentovala tím, že se spolu s dalšími herci po večírku koupala v řece. A teď by měla hrát Boženu Němcovou. Poslanec SPD s tím nesouhlasí.

Čvachty, čvachty. Geislerová čelí smršti z minulosti. A nařčení: Penězovod
Foto: Repro Youtube
Popisek: Herečka Aňa Geislerová na tiskové konferenci v Karlových Varech
reklama

Anketa

Podporujete masivní snížení daní, které ,,odmávali" poslanci ANO, ODS, SPD, Trikolóry či KSČM?

71%
29%
hlasovalo: 12229 lidí

Mezi těmi, kdo se naváželi do radních ČT za odvolání dozorčí komise, byla i herečka Aňa Geislerová, která se ptala, zda Lipovská někdy něco uměleckého vytvořila. „Něco, co by se dalo nazvat uměním, ovládáte? Vytvořila jste někdy něco kreativního?“ ptala se. Také ekonomce doporučila, aby se v Radě ČT zabývala „chlebíčky“.

A doporučila Lipovské, aby navštěvovala mezinárodní filmové festivaly nebo festivaly televizní tvorby. „Možná by vám došlo, co znamená slovo reprezentace,“ otřela se o radní.

Pokud jde o festivaly, Geislerová pravidelně a dlouhodobě navštěvuje ten v Karlových Varech a oblíbenou činností českých médií je pak srovnávat její garderobu s ostatními účastnicemi festivalu, například s Marthou Issovou nebo Janou Plodkovou.

Geislerová však v Karlových Varech reprezentovala i jinak. V roce 2010 ji fotoaparáty zachytily v ranních hodinách spolu s dalšími špičkami českého herectví. „Partička v čele s herci Aňou Geislerovou, Taťánou Vilhelmovou a Jiřím Macháčkem se rozhodla ukončit bouřlivý večírek koupelí v říčce Teplá,“ informoval server iDnes.

Příležitostí pro večírek byly narozeniny Jiřího Macháčka, který je taktéž pravidelně slaví právě na festivalu. Kromě koupele v řece také došlo na zpěv písně Svět je krásný a konzumaci šampaňského. Večírek dle iDnesu začal ve vinárně Bokovka a trval až do ranních hodin, kdy se herci rozhodli osvěžit se v karlovarské říčce. Ale nerovné dno jim nebylo vhod, takže se následně vydali směrem k bazénům v hotelech.

Za slova na adresu Hany Lipovské se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz o herečku otřela další ekonomka, Markéta Šichtařová. „Rada ČT má kontrolovat hospodaření České televize. Pokud by v ní seděli umělci, jako třeba Anna Geislerová, kteří možná vědí něco o umění, ale nemají žádné formální vzdělání a předpoklady k pochopení ekonomické situace, byla by Rada ČT jen loutkovým Kašpárkem,“ prohlásila. Dodala, že v Radě ČT mají sedět lidé, kteří jsou odborníci na hospodaření a nejsou tedy zatíženi svým vztahem k umění. „Pokud by v ní seděli umělci, Rada ČT by se smrskla jen na penězovod spřáteleným uměleckým skupinám,“ uvedla.

Kriticky se k herečce staví také poslanec SPD Radovan Vích, a to ve spojitosti s plánovanou minisérií o Boženě Němcové, kterou bude natáčet Česká televize. Herečka v ní má hrát hlavní roli. „Dlouhodobě je ČT zralá na výměnu vedení, o čemž může rozhodnout Rada ČT. A tohle je podle mě další přešlap. Dokážu si v roli uhrančivě krásné Němcové představovat kohokoliv, jen ne Geislerovou. Tato příliš často obsazovaná herečka nemá s femme fatale české literatury nic společného,“ tvrdí poslanec.

A tvrdí, že obsazení Geislerové má jiný důvod než její herecké schopnosti: „Veřejnoprávní ČT prostě dává přednost a dává tučně vydělat pouze hercům, herečkám, režisérům a dalším ‚umělcům‘, kteří k ní nejsou kritičtí, ale naopak loajální. Namátkou právě Geislerová, Mádl, Hřebejk, Svěrák, Smoljak ml., Klus, Jan Hrušínský a tak podobně.“

Dle Vícha by tuto roli měla ztvárňovat jednak nekontroverzní, ale hlavně zkušená herečka, za kterou jsou „celoživotní nezpochybnitelné stovky divadelních a televizních rolí“. Navrhl herečku Lenku Vlasákovou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Němcová si přečetla Seznam a vyděsila se: Už je tu Sputnik! Kriticky vážná situace! Ale je to trochu jinak...

16:41 Němcová si přečetla Seznam a vyděsila se: Už je tu Sputnik! Kriticky vážná situace! Ale je to trochu jinak...

Ruská vakcína Sputnik V je podle informací některých českých médií v České republice, kam se dostala…