„Absolutně netuším, co stojí za tou aktuální cvrččí mánií, nicméně jsem stačil pochopit, že snad někdo "nahoře" přišel s myšlenkou, že cvrček představuje jakousi potravinovou panaceu, která zachrání hladovějící lidstvo. Pokusím se k tomu říct něco málo z pozice osoby, která jistou dobu krmné cvrčky chovala, konkrétně druhy Gryllus assimilis a Acheta domesticus, a tudíž je v tomto ohledu poněkud políbena praktickou realitou a nikoliv jen ideologií," píše René Vaněk na svém facebookovém profilu.
„Představa zastánců insektofágie je očividně taková, že se vezme bedna, do ní vysype násada konzumovatelného hmyzu a následně se dovnitř na střídačku dodává rostlinný materiál a odebírají vypasení lahodní cvrčci. Realitě není nic vzdálenějšího. Chov cvrčků rozhodně není nenáročný, což mimochodem přímo odráží i cena, za kterou si je lze pořídit ve zverimexu. V současnosti za jednoho dospělého cvrčka, který v průměru váží 0,25 gramu, zaplatíme dvě koruny, přičemž bílkoviny, kvůli nimž se cvrčci mají konzumovat, představují přibližně jen 50 % této hmotnosti," dodává Vaněk.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Je pravda, že na Slovensko létáte vládním speciálem?
Tvrdíte, jak se má šetřit, i na zahraničních cestách a jestli je pravda, že si pak sám lítáte na Slovensko vládním speciálem, nekážete náhodou vodu a sám nepijete víno?
Uživateli nejlépe hodnocený komentář
| 16 | 0
Další články z rubriky
20:24 Írán se chce dohodnout. Vyslal signál Trumpovi
Írán naznačuje ochotu jednat. Agentura Bloomberg upozornila, že pokud to prezident USA Donald Trump …
- 19:28 Zelenskj pochválil útok na Írán. Připomněl drony na Ukrajině
- 18:33 Jste jako Fialovci, slyšel Babiš od občana. Může za to Izrael
- 17:12 Konec černého uhlí v ČR: Zločin vlády minulé, lenost té současné
- 13:00 Vystrčil na V4 souhlasil s Orbánem. V jedné věci
- 8:32 ČT, jakou si vysnil Jakub Železný. Petr Žantovský má pro něj špatné zprávy


