Czexit nám přinese prosperitu, tvrdí poslanec Kobza. Chlapci z Aspenu ale mají strach o zlatá vejce z Česka...

15.05.2020 7:25

Poslanec Jiří Kobza (SPD) popisuje, co je cílem zahraničněpolitické akce stran tzv. demobloku, který zahrnuje TOP 09, KDU-ČSL, STAN a ODS, s aktivitami pirátů a části ČSSD, kdy se neustálými provokacemi snaží maximálně narušit vztahy naší republiky se zeměmi mimo Evropskou unii, a to zejména s Čínou a s Ruskem. „Je tady snaha zabránit tomu, aby husa snášející korporacím zlatá vejce i bez nutnosti krmení, tedy Česko, ‚nezdrhla‘ z klece a nezjistila, že samotné se jí bude žít lépe,“ říká poslanec, podle nějž jediným řešením je czexit, který však znamená především dobré vztahy s Ruskem a s Čínou.

Czexit nám přinese prosperitu, tvrdí poslanec Kobza. Chlapci z Aspenu ale mají strach o zlatá vejce z Česka...
Foto: archiv JK
Popisek: Jiří Kobza (SPD)

„Vidíme Kalouskovo prosazování teokraticko-otrokářského systému v Tibetu či zdánlivě zmatené akce pomatenců jako jsou Novotný, Kolářové (oba) či Hřib, muziku tvrdí i další aktivisté. Cíl je očividný a zřejmý. Je jím prohloubení naší přivázanosti k Evropské unii, servilní posluhování ‚Novému světovému řádu‘ reprezentovanému absolventy Aspenu, Sorosovými nohsledy anebo světovými bankami,“ upozorňuje poslanec

Koronavirus a ekonomický otřes, který způsobil, přišly těmto snahám jako na zavolanou: Zadlužený a bezprávný stát se svých otrockých opratí bude zbavovat velice těžko.

„Je jasné, že celý systém provokací vůči Rusku a Číně, ať se už týkal akcí NATO před deseti lety anebo rozruchu v režii výše zmiňovaných zaprodanců, má jeden jasný cíl. Je tady snaha zabránit tomu, aby husa, snášející korporacím zlatá vejce i bez nutnosti krmení, tedy Česko, ‚nezdrhla‘ z klece a nezjistila, že samotné se jí bude žít lépe,“ má jasno poslanec SPD.

Mohli bychom totiž obchodovat samostatně se zeměmi mimo EU, než se nechat „vysávat nadnárodními korporacemi a bankami“. „Pro náš stát i občany jde o obrovský rozdíl. Jak dlouho ještě chceme být bohatým státem? Jak dlouho se necháme ždímat?“ táže se Kobza.

Aby tyto zavedené poměry mohly trvat co nejdéle, vyvíjejí podle Kobzy naši nepřátelé maximální snahu vztahy Česka, které v Číně a v Rusku tak pečlivě budoval prezident Zeman, co nejdůkladněji zničit a prosadit další nesmyslné sankce proti všem mimo EU, hlava nehlava.

Výsledkem bude, že Česko už nebude mít možnost najít jiného obchodního partnera než EU. „Jde o to, aby po opuštění EU neexistovalo pro Česko, ani pro žádného případného dalšího ‚uprchlíka‘, rychlé rezervní bilaterální řešení exportu,“ dodal, s tím, že právě to bude hlavní populistický odstrašující argument od czexitu. Proto je nutné neustále provokovat a šikanovat Rusko a Čínu.

Pro Česko by prý nevýhodný export do EU za dumpingové a vnitrofiremní ceny rychle nahradil daleko výnosnější export do USA, Británie, Ruska, Číny, Íránu, Indie a dalších „zatracovaných“ zemí, prováděný za obchodní ceny. „Přidaná hodnota, vytvořená zde, by tak zůstala v naší republice. Kromě toho by bylo možné uplatnit další ochranářské nástroje. Jsou jimi zdanění dividend cizích ‚investorů‘, povinná reinvestice části zisku v naší zemi, zdanění podhodnocených vnitrofiremních exportů za dumpingové ceny, zdanění bank, které bude odpovídat jejich nestydatým ziskům atd,“ zmiňuje, co vše nejde udělat, dokud budeme členy EU.

Je přesvědčen, že právě czexit přinese naší zemi prosperitu. „Souvislost akcí ‚hérostratů‘ Koláře, Novotného, Hřiba, dezinformační kampaně Českého rozhlasu a České televize, aktivistů, kteří se snaží rozbít vztahy s Ruskem a s Čínou, a panického strachu EU z dalších exitů je patrná. Czexit tedy znamená dobré vztahy s Ruskem a Čínou,“ zopakoval Kobza.

Výsledkem pak bude nezávislost, samostatnost, soběstačnost a prosperita. „Proto jsou do médií nasazováni všichni, kdo se tyto vztahy snaží zničit. Proč to dělají, vědí jen oni sami. Za mě ale rozhodně nemluví!“ dodal Kobza závěrem.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Andrej Babiš byl položen dotaz

Nemyslíte, že si za vyhrocenou kampaň můžete do značné míry sám?

Nebyl jste to náhodou vy, kdo neuměl nic jiného než útočit na své protivníky? Řekl byste, že jste politik, co umí dělat kompromisy nebo ustoupit? Vždyť se proti vám staví i vlastní členové hnutí nebo bývalý koaliční partneři. Proč asi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ona je vožralá?“ Štvanice na mluvčí Pavla nekončí. Žantovský a Gabal zakročili. Marně

8:20 „Ona je vožralá?“ Štvanice na mluvčí Pavla nekončí. Žantovský a Gabal zakročili. Marně

Po jednoznačném vítězství Petra Pavla v prezidentských volbách na sebe překvapivě strhl největší poz…