DSSS plánuje pochod v Novém Boru. Policie čeká stovky lidí

07.09.2011 14:29

Kvůli chystanému pochodu Dělnické strany se připravují policisté, antikonfliktní tým i psovodi na demonstraci do Nového Boru. Očekávají na stovky lidí, proto už nyní rozdávají obyvatelům leták, jak mají dbát o svou bezpečnost.

DSSS plánuje pochod v Novém Boru. Policie čeká stovky lidí
Na sobotní pochod Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) se chystají policisté, kriminalisté, psovodi i antikonfliktní tým. Už nyní rozdávají obyvatelům letáky s upozorněním, jak se mají chovat během nebezpečné demonstrace, informovala čtk.

"Budou připraveni jednat s občany a různými skupinami obyvatel s cílem odvrátit možné konflikty. Situaci bude rovněž monitorovat policejní vrtulník," uklidňuje liberecká krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Celkem devět hodin trvající akce by se podle ní měly účastnit stovky příznivců.

Související: BIS: Facebook se stal nejdůležitější platformou pro neonacisty

Lidé by se během pochodu měli vyvarovat protiprávního jednání a neměli by podle rad policie zasahovat do průběhu akce. Z ohlášené trasy průvodu by se měly odstranit volně stojící reklamy a parkující auta.

Sledujeme téma Romové a Romové v Novém Boru

Kromě pochodu DSSS se v sobotu v Novém Boru chystá ještě jedna pokojná demonstrace, kterou shromáždila jako odpověď Dělnické straně iniciativa Nenávist není řešení. "Všechny naše aktivity budou striktně nenásilné a budou směřovat k uklidnění situace," popisuje mluvčí iniciativy Miroslav Brož, plánují prý akorát pokojně stát v místě, kde ve městě bydlí ti nejchudší.

Situace se v Novém Boru zdramatizovala poté, co na začátku srpna zaútočila skupina místních Romů na hosty v baru mačetami. Z pětice útočníků tři skončili v cele, zbývající dva muži, šestatřicetiletý a devatenáctiletý, stále dopadeni nebyli.

 

ParlamentníListy.cz budou v sobotu sledovat přímo na místě aktuální dění a přinesou podrobné zpravodajství. 


Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan
reklama

Produkt zdarma za recenzi?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

21:20 Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

REPORTÁŽ Jakou cestu jsme od sametové revoluce ušli? 30 let po pádu komunismu jsou na Západě podle V…