Dagmar Havlová prý píše knihu o životě s Václavem

06.03.2016 10:25

Manželka zesnulého exprezidenta Václava Havla chystá k jeho nedožitým osmdesátým narozeninám překvapení. Informuje o tom server Instory.cz s odvoláním na server Blesk.

Dagmar Havlová prý píše knihu o životě s Václavem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dagmar Havlová

Podle informací serveru by Havlová měla připravovat knihu vzpomínek na manžela. O dílo prý projevili zájem čeští i zahraniční nakladatelé. Havlová však o knize prozatím mlčí. 

V knize by podle všeho mohl být například popis společných zážitků či posledních Havlových dnů. První slova o Havlově úmrtí pronesla Havlová až v minulých dnech po úmrtí architekta Bořka Šípka, který byl rodinným přítelem Havlových. „Když Václav umřel, o půl desáté ráno, nechtěla jsem, aby se dostal do těch lednic nebo mrazáku. Napadlo mě, že v pražském kostele sv. Anny je stále zima. Volala jsem Bořkovi, zda by to tam nevyzdobil, aby to tam udělal snesitelnější. Jenže byl někde na cestách… On ale přijel a úplně bez řečí, beze slova všechno vyzdobil,“ vzpomněla na Šípka a na skon Havla Havlová. 

Osmdesáté narozeniny by Havel oslavil 5. října.

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hřib, totální pohroma Prahy!“ Babiš neměl náladu, Lipavský to schytal jako nikdy. Jedna rána za druhou: Senioři, Brusel, Green Deal

17:04 „Hřib, totální pohroma Prahy!“ Babiš neměl náladu, Lipavský to schytal jako nikdy. Jedna rána za druhou: Senioři, Brusel, Green Deal

Poslanci měli jako pravidelně každý čtvrtek možnost grilovat premiéra Andreje Babiše (ANO) v rámci i…