Dagmar Havlová prý píše knihu o životě s Václavem

06.03.2016 10:25

Manželka zesnulého exprezidenta Václava Havla chystá k jeho nedožitým osmdesátým narozeninám překvapení. Informuje o tom server Instory.cz s odvoláním na server Blesk.

Dagmar Havlová prý píše knihu o životě s Václavem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dagmar Havlová

Podle informací serveru by Havlová měla připravovat knihu vzpomínek na manžela. O dílo prý projevili zájem čeští i zahraniční nakladatelé. Havlová však o knize prozatím mlčí. 

V knize by podle všeho mohl být například popis společných zážitků či posledních Havlových dnů. První slova o Havlově úmrtí pronesla Havlová až v minulých dnech po úmrtí architekta Bořka Šípka, který byl rodinným přítelem Havlových. „Když Václav umřel, o půl desáté ráno, nechtěla jsem, aby se dostal do těch lednic nebo mrazáku. Napadlo mě, že v pražském kostele sv. Anny je stále zima. Volala jsem Bořkovi, zda by to tam nevyzdobil, aby to tam udělal snesitelnější. Jenže byl někde na cestách… On ale přijel a úplně bez řečí, beze slova všechno vyzdobil,“ vzpomněla na Šípka a na skon Havla Havlová. 

Osmdesáté narozeniny by Havel oslavil 5. října.

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z toho se nevykecáte. Krysy vylézaly z kanálů a zabíjely s podporou USA. Tereza Spencerová doplňuje zprávy ze Sýrie a přirovnává Junckera k Brežněvovi... Protože zase navrhoval

8:09 Z toho se nevykecáte. Krysy vylézaly z kanálů a zabíjely s podporou USA. Tereza Spencerová doplňuje zprávy ze Sýrie a přirovnává Junckera k Brežněvovi... Protože zase navrhoval

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Turci, naši spojenci z NATO, obsazují severozápadní cíp Sýrie a nejs…