Dálnice D8 otevřena a hned problém. Václav Moravec se neudržel a zveřejnil soukromý mail od ŘSD

17.12.2016 18:56

O postavení dálnice z Prahy do Drážďan se uvažovalo již v roce 1938. Po 78 letech je tato dálnice skutečně kompletně hotová a otevřená. Má to ale háček. Část dálnice stojí na nestabilním podloží, takže D8 byla otevřena jen s omezeními. Moderátor České televize Václav Moravec, kvůli dálnici „jakou svět neviděl“, své ironické poznámky adresuje vůči Ředitelství silnic a dálnic.

Dálnice D8 otevřena a hned problém. Václav Moravec se neudržel a zveřejnil soukromý mail od ŘSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Moderátor Otázek Václav Moravec
reklama

Paradoxy D8: Právě mažu starou poštu a nevím, zda jsem neudělal chybu a nepřijal pozvání pana Rýdla z ŘSD. Inu, dálnice, jakou svět neviděl,“ píše Václav Moravec na sociální síti Twitter na úvod k e-mailu, který našel v poště. Ředitelství silnic a dálnic ho zvalo na otevření dálnice, neboť jde o opravdu velikou událost.

„Jde o moderní stavbu procházející pro stavbaře nesnadné území. Nicméně i v takto obtížných podmínkách lze vystavět něco tak poutavého, jako je Prackovická estakáda s uchvacujícím výhledem na Portu Bohemicu, nebo dálniční tunely, jež svým zajištěním patří do evropské špičky,“ sdělil pan Jan Rýdl z ŘSD Václavu Moravcovi. Nejpodstatnější však je, že po této dálnici budou konečně jezdit řidiči, kteří na otevření dálnice tak dlouho čekali.

Řidičům hrozí, že budou čekat dál. V kolonách  

Moderátor si ovšem neodpustil jednu ironickou poznámku. „Na letošní vánoční trhy pojedeme do Drážďan jedním pruhem nového úseku D8. Druhy si necháme na trhy v roce 2017,“ rýpl si.

Tím ovšem zdaleka neskončil. U již zmíněné Prackovické estakády byl provoz sveden do jednoho pruhu, takže řidiči budou pravděpodobně čekat dál – v kolonách. Jelikož podle vlastních slov dává Moravec přednost mravenčí práci před okázalým stříháním pásek, sdělil Janu Rýdlovi, že si raději pročte materiály k D8, aby našel cestu, „jak přimět ŘSD k investorsky odpovědnějšímu přístupu u dálničních staveb, jež vedou problematickým terénem“.  

Z Twitteru Václava Moravce:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidé říkají pitomosti, ale to není hybridní válka. Šílený starosta válečník na multikáře Rusku maximálně vyhovuje, vysvětluje bezpečnostní expert

18:01 Lidé říkají pitomosti, ale to není hybridní válka. Šílený starosta válečník na multikáře Rusku maximálně vyhovuje, vysvětluje bezpečnostní expert

Generál v záloze Andor Šándor byl hostem pořadu na serveru Česká média, mj. k tématu hybridní války.…