Další covidová apokalypsa s „deltou“? Daniel Vávra se pohrabal v číslech a zjistil něco úplně jiného

03.07.2021 9:51

Herní vývojář Daniel Vávra, autor světoznámé hry Kingdom Come: Deliverance a „bambilionář“, jak se označuje, prostudoval čísla o provedených covid testech, porovnal je s počtem vykázaných nakažených a dospěl k jednoznačnému závěru. Covidová situace se v Česku v žádném případě nezhoršuje. „Jen nechápu, proč to nahlas nepřizná některý z televizních prognostických tlučhubů,“ podotkl.

Další covidová apokalypsa s „deltou“? Daniel Vávra se pohrabal v číslech a zjistil něco úplně jiného
Foto: Repro Youtube
Popisek: Herní vývojář Daniel Vávra

„Takže, máme tu další moribundusovou krizi! Mutace delta kosí populaci, je třeba znovu přitvrdit! Je 8x nakažlivější a 10x nebezpečnější! Datoví vědci vylézají z děr a vykřikují poplašné zprávy. Stoupl počet případů! Exponenciální růst je zpět! Reprodukční číslo roste!“ napsal pár slov k tomu, co kolem sebe vidí v posledních dnech.

A pak položil na stůl několik čísel. Čísel, která ukazují, že kupříkladu 1. července bylo provedeno přes 41 tisíc PCR testů a přes 67 tisíc antigenních testů. Z toho bylo pozitivních 130 PCR testů, což je 0,3 procenta, a 34 pozitivních antigenních testů, což je 0,05 procenta.

Podobná čísla jsou k dispozici za 30. červen, 29. červen a tak dále až do poloviny června. To ukazuje, že navzdory řadě novinových titulků není situace nijak tragická.

Vávra nabídl jedno vysvětlení, proč se čísla nově pozitivních proměňují.

„Co se tedy asi stalo? Na testy přišlo 2x tolik lidí než jindy, protože jedou na dovolenou. Zjevně někteří měli bezpříznakový průběh, který by antigen neodhalil, ale PCR ano. Kdyby se situace zhoršovala, tak by při provedení 2x více testů bylo i 2x více odhalených nákaz, a tedy víc než 160. PCR testy ale odhalily 130 nákaz. Minulý čtvrtek 119, ale včera bylo testů 41 tisíc, a před týdnem 27 tisíc,“ podotkl.

Přidal i pohled do často zmiňované Anglie.

„A co se děje mezitím v Anglii, kde ‚řádí mutace delta‘? Boris Johnson oznámil, že do 19. července se Anglie vrátí zpět do normálu a zruší se všechny restrikce. To bude asi ta brutální krize smrtící varianty delta!“ poznamenal.

A nakonec znovu kroutil hlavou nad slavnými datovými analytiky.

„Opravdu by mě zajímalo, proč toto nenapadlo žádného datového vědce, žádného novináře, žádného politika ani nikoho z televizních prognostických tlučhubů,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Spadni, zm*de!“ „Kr*téni v legínách“ rozpálili řidičku do běla. Kolem Prahy jich byly tisíce

8:15 „Spadni, zm*de!“ „Kr*téni v legínách“ rozpálili řidičku do běla. Kolem Prahy jich byly tisíce

Dnes dopoledne se konal cyklistický závod Pražská padesátka, a mnoho lidí na severním okraji Prahy z…