Další ministr z kola ven. Besser by měl rezignovat, říká Paroubek

02.12.2011 16:32

Ministr kultury Jiří Besser je podezřelý z toho, že zatajil své angažmá v americké společnosti Comoros Group. „Pan ministr by měl celou věc vysvětlit. Pokud tak neučiní, měl by se zachovat podobně, jako bývalý ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek (ODS) a na svou funkci rezignovat,“ uvedl předseda Národních socialistů Jiří Paroubek. A podobně nekompromisní jsou i další politici.

Další ministr z kola ven. Besser by měl rezignovat, říká Paroubek
reklama

„Je tu jednak zjevné porušení zákona, kdy pan ministr neuvedl informace o svém angažmá v nějaké společnosti v majetkovém přiznání. Pro mě osobně je ale ještě větším problémem to, že ministr vlády figuruje ve firmě, kterou vlastní člověk odsouzený za korupci. To mě hrozně zklamalo," řekl Petr Gazdík (TOP 09) Aktuálně.cz.

Společnost Comoros Group investovala miliony do luxusního bytu na Floridě. Besser své působení v této společnosti neuvedl v majetkovém přiznání. Stín na Besser vrhá i fakt, že se ve firmě angažoval Pavel Hrách, který byl před čtyřmi lety odsouzen za uplácení.

Na to se přece nezapomíná

„Když jsem si přečetl, že ´zapomněl´uvést takové věci do majetkového přiznání - to se přece nezapomíná. V takové chvíli ztrácí důvěryhodnost. A se ztrátou důvěryhodnosti ministra ji ztrácí celá vláda. Je to teď na panu premiérovi," prohlásil Radek John pro Aktuálně.cz.

Bohuslav Sobotka naznačil, že po Martinu Kocourkovi by vládu mohl opustit další ministr. "Pokud by se ukázalo, že to bylo úmyslné a jedná se o snahu zatajit majetkové poměry, pak to je věc, která měla být předmětem úvahy premiéra, zda tohoto ministra odvolat," řekl předseda socialistů Bohuslav Sobotka.

Čtěte více:

Besserův podílník byl odsouzen za korupci, píše server

Problém ministra kultury: Podíl ve firmě, který nepřiznal

Besser se brání. Benešovy dekrety nebudou prolomeny

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor:

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

16:00 Takový plán! Moravec, cinklé průzkumy. Petříčkův sešup to zkazil. Ze zákulisí ČSSD

Některé novináře zaskočilo, že otěže v sociální demokracii nevzal na sjezdu do rukou Tomáš Petříček.…