Další nápad ministra Plagy: Vyučovat na dálku by se mohlo i v klidných dobách

23.08.2020 17:28 | Zprávy

Ministr školství Robert Plaga (ANO) zvažuje, že by i v klidné době bylo možné vyučovat na dálku. Píše to server iDnes.cz. Učitelé k tomu dodávají, že jde o krajní možnost.

Další nápad ministra Plagy: Vyučovat na dálku by se mohlo i v klidných dobách
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Plaga, ministr školství, mládeže a tělovýchovy

Distanční výuka by podle resortu školství mohla fungovat jako součást běžného vzdělávání, nejen v době koronavirové. Možnosti chce ministerstvo zjišťovat v druhém pololetí nadcházejícího školního roku. Ředitelé škol zatím návrh ministerstva školství podporují v době krizových situací, uplatňování dálkového vzdělávání za běžných podmínek se jim zdá nedomyšlené nebo neúčinné. 

„Do konce letošního roku připravíme pokusné ověřování,“ sdělil ministr školství Robert Plaga, s tím, že by šlo o výuku na dálku nejen v případě zásahu nouzového stavu, mimořádného opatření nebo zásahu krajské hygienické stanice. „Mělo by jít o ověřování toho, jakou roli může hrát distanční vzdělávání v celém systému, jaká má být kombinace prezenčního a distančního vzdělávání a ve kterých oblastech dává smysl a větší efekt distanční vzdělávání jako doplněk prezenčního,“ dodal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Rusko a pan Foldyna

Pane Foldyno, Vy jste nikdy neslyšel, jak vznikla Velká Rus, Sovětský svaz, kdo si rozdělil Evropu nejdříve s Hitlerem než SSSR Hitler podrazil? SSSR nás v roce 1968 nenapadl? Rusko si nevynucuje poslušnost sousedů vojenským napadením? Máte vůbec nějaké vzdělání? Nevypadá to tak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VIDEO Zvěřinec a zaskočený zástupce vnitra. Petice proti Konečné a Turkovi se zvrhla

9:51 VIDEO Zvěřinec a zaskočený zástupce vnitra. Petice proti Konečné a Turkovi se zvrhla

„Za naprosto skandální považuji, že nuceně placený Český rozhlas dal bez jediného důkazu prostor kon…