Další „uprchlické příběhy“ ze Švédska. Bude vás z nich mrazit

03.04.2017 10:27

Za nechráněný pohlavní styk se osobám s HIV udělují u soudu poměrně vysoké tresty. Mladý etiopský migrant se však vězení obávat nemusí. Mladé dívky přinutil k sexu v době, kdy mu údajně bylo méně než patnáct let. Soudy ve Švédsku dále řeší hromadné znásilnění, které pachatelé publikovali na sociálních sítích.

Další „uprchlické příběhy“ ze Švédska. Bude vás z nich mrazit
Foto: Peter Števkov
Popisek: Imigranti ve stanici Keléti

Švédsko se dlouhodobě potýká se zvýšenou kriminalitou mladistvých migrantů. Zejména ve stockholmské čtvrti Rinkeby či v Malmö policisté často nevědí, „kam skočit dříve“. V posledních dnech se na světlo dostal další případ, který oblíbenosti migrantů rozhodně nepřidá. Dnes šestnáctiletý migrant z Etiopie byl obviněn, že přinutil loni na jaře k sexu dvě nezletilé dívky, které předem neinformoval, že je nakažen virem HIV.

Mladík již přiznal, že s jednou z nich pohlavní styk skutečně měl. Nicméně sexuální kontakty s další, tehdy čtrnáctiletou obětí svých choutek odmítá. Zatímco švédské deníky Expressen či Norrköpings Tidninga v rámci zažité politické korektnost neuvádí národnost pachatele, zahraniční média zjistila, že se jedná právě o etiopského migranta. Jak uvádí například zmiňovaný Expressen, mladík o své nákaze věděl, ale nebral žádné léky.

Etiopský migrant tak obě dívky vážně ohrozil na životě, ovšem obvinění z tohoto trestného činu odmítá. Jak uvedla státní žalobkyně Britt-Louise Viklund k nákaze ani jedné ze dvou pravděpobných spolusouložnic mladíka nedošlo. Údajně šestnáctiletý mladík by se ale nemusel obávat trestu ani v případě, kdyby se virus HIV do jejich krve rozšířil. V době spáchání trestného činu mu bylo méně než patnáct let a nenese tak za něj trestní odpovědnost.

Anketa

Jak dopadne ČSSD ve volbách do sněmovny?

5%
20%
56%
13%
hlasovalo: 10840 lidí

Zatímco případ virem HIV nakaženého etiopského mladíka skončil pro dvě dívky v podstatě happyendem, jejich „kolegyně“ z města Uppsala takové štěstí neměla. Vedle traumatické zkušenosti se navíc dočkala i následného ponížení, když pachatelé umístili video ze znásilnění na Facebook. Oběť uvedla, že ke znásilnění došlo před několika týdny v jednom z hotelů ve městě. V místnosti se podle její výpovědi pohybovalo více mužů a znásilnění se měli dopustit nejméně dva z nich.

Přestože švédská média opět politicky korektně neinformují o národnosti pachatelů, pravděpodobně šlo o gang, jehož příslušníci mají migrantské kořeny. K hromadnému znásilnění a následnému zveřejnění videa na sociálních sítích totiž došlo ve Švédsku již v lednu, kdy byli z trestného činu znásilnění obviněni dva muži a třetí z nich čelí hrozbě trestu za to, že spáchaný trestný skutek neoznámil policii. Mladíci ve věku mezi 19 až 25 lety tehdy zveřejnili i svoji společnou fotku, ze které je patrné, že mají kořeny v severní Africe či na Blízkém východě.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šlachtu do voleb zmlátí. Přišlo to z nečekaného místa

14:54 Šlachtu do voleb zmlátí. Přišlo to z nečekaného místa

Známá advokátka a politická aktivistka Klára Samková sdílela své postřehy z předvolební kampaně. Bab…