Další várka nových trolejbusů pro Hradec se už připravuje v Plzni

01.06.2012 15:25

Další šestice nových nízkopodlažních trolejbusů, které posílí vozový park královéhradecké městské hromadné dopravy, se právě připravuje v plzeňské společnosti ŠKODA ELECTRIC. Tentokrát jsou mezi nimi také dva vozy s pomocným dieselovým agregátem schopné jízdy i mimo trolejové vedení. Po absolvování zkoušek a schválení Drážním úřadem se nové vozy v krátkém provedení objeví před prázdninami královéhradeckých ulic. Cestující tak bude vozit již 23 trolejbusů z celkového počtu 31, na které získal dopravní podnik dotaci z Evropské unie.

Další várka nových trolejbusů pro Hradec se už připravuje v Plzni
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

Očekávaná dodávka trolejbusů je výjimečná v tom, že její součástí budou i dva vozy s pomocným dieselovým agregátem schopné jízdy i mimo trolejové vedení. „Těchto vozů je po republice jen několik a většinou slouží jen pro nouzový provoz. Náš dopravní podnik však jako jediný tento typ využívá pro pravidelnou linku,“ vysvětlil dopravně-technický náměstek dopravního podniku Vladimír Pejřil.  

Před spuštěním do ostrého provozu musejí všechny trolejbusy projít požadovanými revizemi, typovými zkouškami a zkouškami se zátěží. Vzhledem k tomu, že trolejbusy jsou drážními vozidly, je nutné i schvalování typu Drážním úřadem. Teprve pak může být trolejbusu vystaven průkaz způsobilosti.

„Nové vozy přinášejí do královéhradecké MHD vždy zvýšení bezpečnosti, zlepšují jízdní komfort a představují nižší zátěž pro životní prostředí. Nižší hlučnost vozidel, moderní design interiéru a exteriéru vozidel přispívají i k estetice prostředí města,“ připomenul vedoucí marketingu dopravního podniku František Meduna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

13:11 Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

Podpora pro konkurenčního kandidáta se nevyplácí. To, že podpořil v teplickém závodě o senátní křesl…