Další velký průšvih Hillary Clintonové. Tajné dokumenty prý nechala v hotelu a ještě v Rusku

25.09.2016 8:31

Server ABC News přináší další třaskavé informace o e-mailové aféře demokratky Hillary Clintonové. Na takřka dvou stech stranách její případ rozebírá FBI. A dospívá k závěru, že si kandidátka na prezidentku počínala jako ministryně zahraničí velmi neopatrně v práci s citlivými dokumenty. Ukazuje to příklad ze zahraniční cesty v Ruské federaci, kde Clintonová zapomněla tajné dokumenty v hotelovém pokoji.

Další velký průšvih Hillary Clintonové. Tajné dokumenty prý nechala v hotelu a ještě v Rusku
Foto: archív autora
Popisek: Clintonová

Ředitel FBI James Comey nejednou konstatoval, že zatím nebyly nalezeny důkazy o tom, že by Hillary Clintonová věděla, že její e-maily s citlivým obsahem putují dále do světa z její soukromé schránky.

„Jenže dokumenty vydané dnes (v pátek) ukazují, že během zahraniční cesty v Rusku přinesl asistent Clintonové pouzdro s tajnými dokumenty, poté on i Clintonová apartmá opustili, ale pouzdro s dokumenty tam zapomněli. Tajná služba je tam později objevila. Tyto dokumenty se do pokoje vůbec neměly dostat, stojí podle serveru ve zprávě FBI.   

Celý text v angličtině najdete zde.

Podřízení Clintonové podle všeho věděli o tom, že citlivé dokumenty přicházejí ze soukromého e-mailu ministryně, ale byli přesvědčeni, že byly zbaveny statusu citlivých materiálů.

Mimo režim utajení přišel ze soukromé e-mailové pošty např. dokument vyhodnocující předpokládané vojenské aktivity komunistického severokorejského režimu. Dokument obdržel poradce Clintonové Jacob Sullivan a ten se podle FBI domníval, že odesilatel dokumentu měl důvod odeslat takovýto materiál mimo zabezpečené kanály. Podobně smýšlel o e-mailu popisujícím útok dronů.  

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruský Pavel, český Pavel, tlustý Pavel, v Americe je to jedno. Trapas jak Brno!

9:49 Ruský Pavel, český Pavel, tlustý Pavel, v Americe je to jedno. Trapas jak Brno!

Americký tvůrce komiksů, hlasitý liberální volič, ale také scenárista a televizní producent Gerard F…