Dám do zástavy auto a dostanu peníze. Autozastavárna funguje i v krizi

08.10.2020 15:01

Aktuální situace spojená s koronavirovou krizí zasáhla většinu odvětví, konkrétně obor automotive se řadí mezi nejpostiženější sektory českého průmyslu. Firma Cash4Car, která se specializuje mimo jiné na zástavy vozů, prosperuje dál a plánuje rozšíření svých služeb. „Klient, který vozidlo zastaví, ho může dál používat. Auto nestojí někde v garáži, je klientovi dál k dispozici,“ zdůrazňuje výhody služby jednatel Cash4Car Vít Rosberg.

Dám do zástavy auto a dostanu peníze. Autozastavárna funguje i v krizi
Foto: repro Google Maps, BR
Popisek: Cash4Car má sídlo v pražských Dolních Počernicích
reklama
Může se zdát, že jde o autozastavárnu, to ale není úplně pravda. Majitel automobilu, který dá své auto do zástavy, může dál automobil celou dobu využívat. 
 
„Obchodní model je založen na tom, že převedete automobil nebo motocykl na naši společnost Cash4Car a ihned dostanete až 80 procent z jeho aktuální tržní ceny – peníze získáte okamžitě. Velkou výhodou je, že své auto můžete dál používat bez omezení. Nám platíte poplatek, podobně jako byste platili autopůjčovně, když byste si auto půjčili. U nás je to ale mnohem levnější než v autopůjčovně. Pro nás jste partnerem v podnikání. Všechny služby poskytneme férově, bez skrytých poplatků a jiných záludných podmínek,“ popisuje Vít Rosberg.
 

Anketa

Podporujete Andreje Babiše? (Ptáme se od 8.10.2020)

67%
33%
hlasovalo: 41648 lidí
Vozidlo se zpravidla vrátí do osobního vlastnictví klienta za půl roku. V minimum případech, kdy klient podmínky smlouvy nesplní, se vozidlo prodává v autobazaru. „Je přece normální, že se občas dostáváme do situací, kdy potřebujeme okamžitě peníze a na vyřízení půjčky v bance není čas nebo nejsme schopni splnit jejich náročné podmínky,“ doplňuje Vít Rosberg.
 
Firma chystá na podzim spuštění nového obchodního modelu. „Nechceme ještě prozrazovat detaily, ale řešení bude postaveno na principu, že majitel auta, který od nás získá finanční kapitál, bude mít nadále vlastnická práva k vozidlu,“ přibližuje Rosberg.
 
I v současné době této služby využívá mnoho klientů. Jde především o domácnosti, které potřebují rychle získat finanční hotovost či drobné podnikatele, kteří také potřebují rychle hotovost. „Zájemci o naši službu na trhu jsou, spíše je problém, že tento model neznají nebo mu nedůvěřují nebo se mylně domnívají, že ´zastavené´ auto stojí někde na uzavřeném parkovišti, takže o něj přijdou. Podstata služby je ale právě v tom, že auto dál používají bez jakékoliv viditelné změny,“ vysvětluje Vít Rosberg.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

21:24 Boj s nemocnými. Agresivní pacienti. Babiš odhalil, co se děje v nemocnicích. A vy, chřipečkáři...

„Já vím, že mi píšete, kdy půjdou děti do školy, jak to bude na horách a další věci. Ale teď musíme …