Daniel Kroupa pro ČT hodnotil Zemanovo vánoční poselství. Nebude překvapením, jak to dopadlo

27.12.2018 13:21

Vysokoškolský pedagog a filosof Daniel Kroupa, jenž býval také politikem, okomentoval vánoční projev prezidenta republiky. A ani trochu ho nešetřil.

Daniel Kroupa pro ČT hodnotil Zemanovo vánoční poselství. Nebude překvapením, jak to dopadlo
Foto: Printscreen vysílání ČT
Popisek: Prezident Miloš Zeman pronáší vánoční poselství

Daniel Kroupa se pozastavil nad tím, že prezident Miloš Zeman uznal za vhodné ve vánočním poselství útočit na Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost (NÚKIB), který varoval vládní úředníky, že z hlediska bezpečnosti státu není dobré spoléhat se na výrobky a programy čínských firem Huawei a ZTE. Podle Kroupy to ukazuje, že prezident Zeman odmítá věřit názoru odborníků. „Američané rovněž takové varování vydali a řekl bych, že věděli, proč tak činí. Pan prezident, ač sám není odborníkem, jim, bůhví proč, nevěří,“ kroutil hlavou Kroupa, když pro Českou televizi hodnotil prezidentovo poselství.

Kroupa také zdůraznil, že je správné, když lidé dávají i mezi volbami najevo, že nejsou spokojeni s tím, co předvádí vláda. Ty demonstrace byly v podstatě pokojné a podle Kroupy nijak nevybočovaly z projevů vůle voličů v demokratických zemích.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Zemanovi také vyčetl, že vánoční poselství nekoncipoval tak, aby bylo přijatelné pro většinu společnosti, ale tak, aby vyhověl svým voličům. „Máme právo očekávat od prezidenta, že se bude snažit reprezentovat celek národa a že bude respektovat i ty, s nimiž nesouhlasí,“ zdůraznil akademik. Zeman to však neudělal. Lidi, kteří s ním nesouhlasí, označil za „lepšolidi“. „To je výraz z dezinformačních blogů, takže možná by pan prezident měl volit lepší literaturu a volit lepší výrazy,“ vyzval Zemana Kroupa.

Od prezidenta republiky by očekával, že promluví o hodnotách, na kterých stojí Česká republika, a nabídne nějakou vizi budoucího vývoje a roli České republiky ve světě. To se ale nestalo. „V tomto smyslu byl prezidentův projev prázdný,“ konstatoval Kroupa.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

20:25 Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

„Nedej bože, to tvoří po večerech sami?“ Známá a oceňovaná advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kroutí hl…