Daniel Landa a Žito 44 vystoupili společně v rádiu. No, bylo to zajímavé...

27.05.2015 18:42

Zpěvák Daniel Landa a kouzelník Žito vystoupili společně na Rádiu Impuls. Skladatel prý do svého alter ega vstupuje, jak se mu to hodí. Vyjádřil se ke kvótám pro uprchlíky mířící do EU, k hymně o Karlu IV. i k ministru kultury Danielu Hermanovi (KDU-ČSL). Ten od něj dostal pochvalu.

Daniel Landa a Žito 44 vystoupili společně v rádiu. No, bylo to zajímavé...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zpěvák, skladatel a automobilový závodník Daniel Landa

Zpěvák a skladatel Daniel Landa byl hostem středeční Kauzy dne. Hned na úvod konstatoval, že se jako občan nebude vyjadřovat ke stanovování kvót pro uprchlíky. „Názor na to mám, ale není nijak odborně podložený, tak si ho nechám pro sebe. Nechte to na politicích a organizacích lidských práv,“ zaznělo od Landy.

Pár slov padlo i o hymně Karla IV. „Já si teď připadám jako školák, kterého nachytali, že rozbil okno. Nováku, tak nám řekni, jak to bylo,“ řekl Landa. Přitom se prý porcovalo prase, které ještě běhalo po lese. Protestům mladých studentů historie rozumí tak, že je mládí radikální a z této pozice kritizují mladí lidé spoustu věcí. Také byl mladý a kritizoval.

Ocenil ale, že se ho zastal ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). „My jsme dlouholetí sousedi, známe se a potěšilo mě, že povýšil sousedské vztahy nad politiku,“ prohlásil na adresu Daniela Hermana. Považuje trochu za problém, že se často setkává s lidmi, kteří mají tendenci pořád něco řešit.

Jeho alter ego, kouzelník Žito, si prý často klade vyšší cíle než Daniel Landa, ale zpěvák toto střídání poloh vnímá především jako hru. Chvíli mluví Landa a chvíli Žito. Používám to, jak se mi to hodí,“ prozradil na závěr pořadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Šíp v ČT vyprávěl politický vtip, lidé řičeli smíchy. Ale mělo to dohru

13:38 Karel Šíp v ČT vyprávěl politický vtip, lidé řičeli smíchy. Ale mělo to dohru

Martin Komárek se zase jednou přihlásil o slovo. A znovu to stálo za to. Baviče Karla Šípa v nadsázc…