Daniela Drtinová vážně pohrozila řediteli ČT

13. 8. 2013 8:09

Na zpravodajském kanálu České televize ČT24 vznikne pořad moderátorky Daniely Drtinové, který ponese její jméno. Moderátorka tak na obrazovce ČT zůstane i poté, co ji vedení televize nečekaně odvolalo z Událostí, komentářů. Generálnímu řediteli Petru Dvořákovi však prý řekla, že ona a její kolegové budou bedlivě sledovat jakékoli prohřešky proti etickému kodexu ČT.

Daniela Drtinová vážně pohrozila řediteli ČT
Foto: ReproFoto. ČT
Popisek: Daniela Drtinová
reklama

Proti odvolání Drtinové se zvedla vlna kritiky. Televizní odbory dokonce tvrdily, že se tak stalo na politickou objednávku současné vládní garnitury. Moderátorky se zastal také tým Událostí, komentářů a šéfka nových médií ČT. Kritiku ovšem vedení televize v čele s generálním ředitelem Petrem Dvořákem popřelo, nešlo prý o politickou zakázku, ale pouze o změnu.

Moderátorka z očí diváků nezmizí, televize jí nabídla vlastní pořad Interview Daniely Drtinové, který by se měl vysílat v podvečer od pondělí do pátku. Po dohodě mezi Drtinovou, Dvořákem a šéfem zpravodajství Zdeňkem Šámalem se má na pořadu podílet stejný editorský tým jako na Událostech, komentářích.

Důležitá je nestrannost a nezávislost

"Věřím generálnímu řediteli České televize, že zaručí plnění principu nestrannosti a objektivity, protože věřím, že sledujeme společný cíl. A tím je nezávislost a svobodné zpravodajství," prohlásila Drtinová v oficiální tiskové zprávě televize.

Pro server Mediář doplnila, že v první řadě nejde o ni samotnou, ale zvláště dnes v době politických změn a přesunu moci je třeba bedlivě sledovat editoriální pravidla a praxi zpravodajství. "Sdělila jsem generálnímu řediteli Petrovi Dvořákovi, že i nejmenší prohřešky proti etickému kodexu ČT nebo náznaky manipulace budeme evidovat," uvedla Drtinová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A tohle už nebude! To škrtněte. Významný muž o Česku po krizi: Aktivisté zapláčou

20:54 A tohle už nebude! To škrtněte. Významný muž o Česku po krizi: Aktivisté zapláčou

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov vidí v koronavirové pandemii pro Česko př…