Dánové přemýšlejí, co s uprchlíky. Pošlou je do Grónska, nebo do Tanzanie?

26. 2. 2016 7:33

V Dánsku zazněl návrh, jak řešit uprchlickou krizi. Kenneth Kristensen Berth, mluvčí Dánské lidové strany pro evropské záležitosti, navrhuje poslat uprchlíky např. do Grónska. Dánsko by tak prý začalo v uprchlické krizi uplatňovat australský vzor. Ve hře je však i možnost posílat uprchlíky do Tanzanie. Informuje o tom páteční MF Dnes.

Dánové přemýšlejí, co s uprchlíky. Pošlou je do Grónska, nebo do Tanzanie?
Foto: archiv
Popisek: Dánsko, ilustrační foto

Dánská lidová strana pro evropské záležitosti je ostře zaměřena proti uprchlíkům. Ještě před pár lety stálo toto politické uskupení na okraji zájmu dánských voličů a slova mluvčího strany by zřejmě téměř nikoho nezaujala. V loňských volbách se ale Dánská lidová strana pro evropské záležitosti stala druhou nejvýraznější politickou silou v zemi. Dnes podporuje vládu.

„Cílem je, aby se Dánsko stalo pro běžence co nejméně atraktivní zemí,“ řekl Kristensen Berth zpravodajce americké televizní stanice ABC. „Řešením je posílat tyto lidi na severovýchod Grónska – a možná do jiné země, jako je například Tanzanie, s níž naše země dlouhodobě spolupracuje,“ doplnil. Informuje o tom páteční MF Dnes. Tanzanie by se za to od Dánska mohla dočkat finanční pomoci.

Podle dánských médií nový návrh nemusí projít, ale doba je nejistá. Jiné strany totiž sledují posílení dánských lidovců a přebírají jejich plány, aby nepřišly o voliče.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nečas byl obětí dominy a slaboch! A paní Talmanová by měla dokázat své závažné obvinění, nebo se omluvit. Topolánek s manželkou vytáhli na světlo kauzy Nečase a Dalíka. A je zle

20:25 Nečas byl obětí dominy a slaboch! A paní Talmanová by měla dokázat své závažné obvinění, nebo se omluvit. Topolánek s manželkou vytáhli na světlo kauzy Nečase a Dalíka. A je zle

ANKETA Je Petr Nečas oběť? Ano. Na tom se s kandidátem na prezidenta Mirkem Topolánkem řada poslanců…